Milyarder Girişimci Dogecoin Hakkında Görüşlerini Aktardı: “DOGE, Ekosistemin En Güçlüsü”

Mert Bahçe

En popüler şaka kripto para Dogecoin, kripto endüstrisine ilgisi olan/olmayan milyarderlerin ve popüler kişilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Elon Musk’ın Dogecoin ilgisinin ardından başka bir milyarder isim Mark Cuban, popüler kripto paraya önemli derecede destek verdi.

Mark Cuban’ın Dogecoin İlgisi

NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, bu yıl bilet satışlarında ve kulüp ürünlerinde ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i sistemlerine entegre ettiğini açıklamıştı. Ayrıca Mavericks 2019 yılında Bitcoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı.

Cuban, Dogecoin ilgisini bir kez daha göstermek adına Twitter üzerinden Mavericks ürünlerini Dogecoin ile alanlara özel indirimler sunulacağını açıkladı. Dogecoin topluluğu bu gelişmeyi memnuniyetle karşılarken ünlü milyarder ve girişimci isime teşekkür etti. Mark Cuban’ın Twitter üzerinden bu paylaşımına binlerce insan tarafından yanıtlar gelirken en dikkat çekici isim Dogecoin yaratıcılarından biri olan Billy Markus’tan geldi. Markus, “işte bu güzel bir gelişme” yorumunda bulundu.

Dogecoin Fiyatı

Dogecoin fiyatı, Elon Musk ve diğer popüler isimler tarafından körüklendi. Cuban’ın son tweet’i benzer bir etki yaratarak DOGE fiyatının artışını tetikledi. DOGE, bu ay büyük ölçüde volatil. 0.20 dolarlık barajın aşılmasıyla rotasını yukarı çevirdiğini doğrulayan popüler kripto para 0.30 dolar sınırına dayandı.

Dogecoin, mayıs ayında 0.73 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Dogecoin bir şaka kripto para olarak yaratılırken Cuban, diğer kripto varlıklara kıyasla özel bir kullanım durumu olduğuna inanıyor. Cuban, Dogecoin’in mal ve hizmet alanında kullanılabilecek bir araç olduğunu kaydetti. Cuban, Dogecoin topluluğunun güçlü varlığına ve desteğine dikkat çekti. Milyarder isme göre DOGE‘un mevcut boğa koşusu, Dogecoin topluluğunun görevini yerine getirmesiyle gerçekleşti.

Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.28 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DOGE, kritik bir dönemeçte işlem görürken uzmanlar bu seviyelerin hayati önem taşıdığını belirtiyor. 0.30 dolarlık bayrağın aşılması DOGE rallisine güç kazandırabilir ve hedef 0.40 doların üzerine konumlanabilir.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İlk Dogecoin (DOGE) Festivali Dogepalooza Ekim’de Gerçekleşecek!

Sonraki Haber

Mark Cuban Hakkındaki Dogecoin İddialarını Yalanladı!

İlgili Haberler