Mike Novogrtaz Kimlerin BTC Aldığını Açıkladı

İlayda Peker

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz CNBC’de yaptığı son açıklamada, son görünüme baktığında artık kurumsal paranın Bitcoin’e (BTC) aktığını dile getirdi.

Kurumsal Yatırımlar

Eski Wall Street yatırımcısına göre birçok hedge fonunun, lider kripto para birimini varlık sepetlerine ekleyeceklerini ya da eklediklerini yakın zamanda duyacağız. Novogratz bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kurumsal alanda birçok yeni yatırımcı görüyoruz. Hedge fonları BTC satın alıyor. Sadece bireysel yöneticiler gibi değil, aynı zamanda fonları için de satın alıyorlar. Sanırım yakında bazı duyurular göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Novogratz, durgunluk içinde enflasyona neden olan stagflasyonist ya da enflasyonist bir ortamda altın ve Bitcoin gibi güçlü varlıklarda yükselişlerin gerçekleştiğini ifade ediyor.

ABD Federal Rezervi para basmaya devam edereken Bitcoin, günlük arzını yüzde 50 oranında azaltacak olan madencilik ödülü yarılanmasına adım adım yaklaşıyor. Hatta bu yarılanma sonrasında BTC’nin arzı altından da az olacak.

Gergin Piyasa

ABD borsalarındaki etkileyici bir rallinin ardından, son işlem seansları bir şekilde volatil hareket ediyor.

Novogratz piyasanın gergin kalmasını beklediğini çünkü koronavirüs pandemisinin nasıl ele alınacağına dair bir plan olmadığını belirtiyor. Özellikle hükümeti geniş kapsamlı koronavirüs testleri uygulamadığı için eleştiren Novogratz, “Neden daha fazla test yapılmadığını anlamak benim anlayışımın ötesinde bulunuyor. Günde beş milyon teste ihtiyacımız var, yaklaşık 300.000 test yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 5/05/2020

Sonraki Haber

Ünlü CEO: Bitcoin 2021 Yılında 500.000 Dolara Çıkabilir!

İlgili Haberler