Mike Novogratz’ın Firması 100 Milyon Dolarlık Kripto Yatırım Fonunu Duyurdu

Mert Bahçe

Ünlü milyarder Mike Novogratz ve başarılı iş adamı Christian Angermayer ile ortaklaşa kurulan Malta merkezli yatırım grubu Cryptology Asset Group, kripto vc firmalarına destek sunmaya hazırlanıyor.

Cryptology Asset Group’tan 100 Milyon Dolarlık Yatırım

Bugün yayınlanan açıklamada şirket 100 milyon dolarlık yatırımı ilk kez kripto fonlarına aktarmayı planladığını duyurdu. Bununla birlikte yatırım ekibi, geliştirilmeye açık projeler ile yakın temasta olacağını ve kripto para portföyünü oluştururken yenilikçi bir yaklaşım benimseyeceğini aktardı.

Kripto varlık yöneticisi Iconic Funds ve Nothern Data gibi yatırımlarla Cryptology, hali hazırda kripto para sektöründe büyük adımlar atmı durumda Planlanan yatırım fonu hakkında görüşlerini aktaran Cryptology kurucu ortağı Angermayer şunları kaydetti. “Kripto devriminin henüz çok başındayız. Bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen küresel yatırımcılardan biri olmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Fon yatırım stratejimiz, küresel bir yaklaşım benimseyerek ortaya çıkan yeteneklere odaklanırken hem kripto para hem de blockchain ile ilgili şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan fonlarının yanı sıra kripto paralara ve token’lara erişimini sağlayacağız.

CEO’nun Açıklamaları

Cryptology CEO’su Patrick Lowry, şirketin kripto para piyasasına artan ilgisini ekosistemde en iyi yatırım seçeneği olmasına dayandırdı. Lowry, Cryptology’nin yönetim altındaki varlıklarını yaklaşık 33 milyon dolarlık bir başlangıç sermaye yatırımıdan 548 milyon dolara çıkardığını belirtti.

Lowry’e göre Malta merkezli firma’nın %300’ün üzerinde tahmini bir iç verim oranına sahip. CEO, şirketin olumlu seyreden büyüme performansını kripto para endüstrisine bağladı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Hakkındaki Değişken Tavrı Elon Musk’ın İtibarına Zarar Mı Verdi?

Sonraki Haber

Jed McCaleb’ın Elindeki XRP’ler Ne Zaman Bitecek?

İlgili Haberler