Mike Novogratz: Kripto için Görünüm Korkunç Değil, Ama Harika da Değil

İlayda Peker

Galaxy Digital Kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, 10 Ocak 2023 Salı günü verdiği bir röportajda 2023 yılında kriptoya bakış açısını paylaştı.

Kripto Piyasası Görünümü

Novogratz, CNBC’nin Squawk Box programının eş sunucusu Andrew Ross Sorkin’e Coinbase‘in son işten çıkarmalarıyla ilgili şunları söyledi:

2022, hisse senetleri ve kripto için büyük bir fiyaskoydu. Bu nedenle, özellikle büyümeyle ilgili olan -biliyorsunuz, büyük maliyetleri olan ve gelirleri azalan- her şey, kripto hisselerinin çoğu gibi darbe aldı. Bence CEO’lar – Coinbase’deki Brian ve herhangi bir rasyonel CEO – doğru olanı yapıyor.

Konuyla ilgi açıklamalarına, “Kripto için görünüm korkunç değil ama harika da değil. Daha önce sahip olmadığımız düzenleyici rüzgarlarımız var. İyileşmek ve anlatıyı yeniden inşa etmek için zamanımız var ve bu yüzden insanlar maliyetleri azaltacak ve bu geçiş döneminde hayatta kalacaklar. Kripto ortadan kalkmayacak. İlginç olan Bitcoin ve Ethereum‘un fiyatının son birkaç aydır oldukça istikrarlı bir seyir izlemesi ve son birkaç gündür de yükselişe geçmesi.” şeklinde devam etti.

Satışlar Artacak Mı?

Novogratz konuyla ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Eğer satmak zorundaysanız, dışarıda çok fazla kötü haber var, sattınız. Kaldıraçlıdaysanız, kaldıracınızdan kurtuldunuz ve bu yüzden şu anda oldukça temiz bir piyasa. DCG, Genesis ve Gemini gibi hala bazı çıkıntılar var ve bunlar önümüzdeki çeyrekte ortaya çıkacak.  Bu harika olmayacak. Çok fazla satış olacağını sanmıyorum. Bu iyi bir haber değil

Bunlara ek olarak popüler isim, “Bence Galaxy’de yapmaya çalıştığımız şey şu: Teksas’ta büyük bir maden tesisi satın aldık. Bir güvenlik şirketi olan GK8’i satın aldık, bilirsiniz, İsrail’de bir self-custody şirketi. Uygun olduğunu düşündüğümüz yerlere eğiliyoruz, ancak aynı zamanda 2023’ün hayatta kalmak isteyeceğiniz bir yıl olduğunu anlayarak ölçülüyüz…” sözlerini de kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu, Ripple İçin 2023’de Başlıca İtici Güç Olabilir

Sonraki Haber

Michaël van de Poppe: Bunlar Bitcoin’i 30.000 Dolara Çıkarabilir

İlgili Haberler