Microstrategy, Şirket Rezervlerine 253 Bitcoin Daha Ekledi

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in en büyük destekçilerinden Michael Saylor, Microstrategy’nin rezervlerine BTC eklediğini duyurdu. Halka açık yazılım şirketi Microstrategy, ortalama 59.339 dolar fiyatla 15 milyon dolar karşılığında 253 Bitcoin daha satın aldı.

Microstrategy Rezervlerindeki Bitcoin Miktarı

Microstrategy 5 Nisan tarihi itibarıyla, ortalama 24.311 dolar fiyattan toplam 2.226 milyar dolar karşılığında 91.579 Bitcoin varlığına sahip. Dev iş zekası firması rezervlerine daha önce 12 Mart tarihinde 15 milyon dolar harcayarak 262 Bitcoin daha ekledi. Firmanın Bitcoin biriktirmeye devam etmesinin birincil nedeni, CEO Michael Saylor’un Bitcoin’in geleceği hakkındaki kişisel fikirleri olarak tahmin ediliyor. Michael Saylor Bitcoin hakkında şu ifadeleri kullanmıştı: “Bitcoin, küresel finansal ekosistemin üzerinde istikrar sağlayıcı bir etkiye sahip olacak.”

Michael Saylor, daha önce de birçok kez dile getirdiği üzere Bitcoin’i parasal enflasyon riskine karşı korunmada altından daha iyi bir varlık olarak görüyor. Bununla birlikte Saylor, şirketlerin uzun vadeli getiri elde etmek için nakit tutmak yerine kripto para birimlerini rezervlerine eklemesi gerektiğini savunuyor. Microstrategy’nin açıklamasının ardından BTC %0.5’lik bir artış kaydetti. Bu fiyat artışı da kurumsal yatırımcıların BTC fiyatındaki etkisini açıklıyor.

Şirketin Hisse Senedi Fiyatı İlk Bitcoin Alımından Bu Yana Arttı

Microstrategy’nin hisse senedi fiyatı, ilk Bitcoin yatırımdan bu yana %856 arttı. Fortune 500 şirketi, 2020 Ağustos ayında ortalama 11.000 dolar fiyattan Bitcoin satın almaya başladı. Bu tarihten itibaren toplam 2.226 milyar dolar yatırım yapan şirket 1 yıldan kısa bir süre içerisinde 3 milyar dolar kar elde etti. İlk BTC satın alımı sırasında MSTR 141.99 dolardan işlem görüyordu. O zamandan bu yana şirketin hisse senedi fiyatı 8 kat artış kaydederek 9 Şubat 2021 tarihinde 1.315 dolar ile ATH gördü. Bu rakamlar ilk BTC satın alımından bu yana %826 artış olarak kayıtlara geçti. MSTR, an itibarıyla 725 dolardan işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Yorum: Ripple Fiyatı Neden Yükseliyor?

Sonraki Haber

Enjin Coin (ENJ) Grafikleri ve Güncelleme Haberleri Yükseliş Sinyali Mi?

İlgili Haberler