Microsoft’un Son Kripto Patenti Şeytani Bir Komploya Konu Oldu

İlayda Peker

Oscar ödüllü Rus yönetmen Nikita Mikhalkov, yerel televizyonda yaptığı açıklamalarda tuhaf bir komplo teorisi ortaya koydu. Ünlü yönetmen, Microsoft‘un vücut aktivite verilerini kullanan sensör tabanlı bir kripto para madenciliği sistemi için aldığı son patentinin, insan ırkına yerleştirilecek mikroçiplerle ilgili şeytani bir planın ilk adımı olduğunu iddia etti.

İlginç Teori

Cointelegraph’ın haberine göre katıldığı Tv programını adeta şeytani bir komplo şovuna dönüştüren yönetmen, Microsoft’un aldığı patentin, patent numarasına (WO / 2020/060606) dikkat çekti ve “060606 kısmı biraz endişe vericidir. Muhtemelen bunu anlıyorsunuz değil mi? Bu bir tesadüf mü yoksa böyle bir sembol kasıtlı olarak mı seçildi? 666, kıyamette şeytanı temsil ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bununla da kalmayan Mikhalkov bahsettiği bu sistemin, Bill Gates Vakfı‘nın COVID-19 için bir aşı geliştirme çabaları kisvesi altında insan ırkına mikroçip yerleştirmek için küresel bir program olarak tezahür edeceğini iddia ediyor.

Bunun yanında ünlü yönetmen programın, Gates’in küresel “ortak komplocuları” tarafından yürütüldüğünü de iddia etti ve Rus devlet bankası Sberbank’ın başkanı Herman Gref‘i şeytani programa katılmakla suçladı.

Öte yandan TV kanalı yayınlandıktan kısa süre sonra bu bölümü listesinden kaldırdı. Ancak kaldırılmadan önce 700.000’in üzerine kişi videoyu izlemişti. Bunun üzerine Mikhalkov konuyla ilgili “sansür” uygulandığını dile getiren bir açıklama yaptı. Bununla birlikte her en kadar garip görünse de yönetmenin iddialarını destekleyenler de vardı. Örneğin, komplo teorisyeni olarak tanınan bir Rus siyasetçi ve emekli tenis oyuncusu olan Marat Safin bu görüşlere destek verdi.

Komplo Viral Oldu

Bahsi geçen komplo teorisi, Microsoft’un patentinde herhangi bir mikroçipten bahsetmediğini görmezden geliyor. Ayrıca Gates’in holding yönetim kurulundan istifa ettikten sonra şirketle olan ilişkisini de göz ardı ediyor. Mikhalkov tarafından geliştirilen mikroçip programının amacı hakkında ise çok az açıklama yapılıyor.

Ancak bu teorinin sosyal medyada kısa sürede viral halini aldığı görülüyor…Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rallinin Ardından BTC Düşüşe Mi Geçecek?

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 4/05/2020

İlgili Haberler