Microsoft Azure, Yeni Bir Token Hizmeti Sunacak

Microsoft Azure, Yeni Bir Token Hizmeti Sunacak

Microsoft’un Blockchain tabanlı bulut hizmeti Microsoft Azure, yeni bir token ve Blockchain veri yönetimi hizmeti sunacağını açıkladı. 6 Aralık’ta resmi Microsoft Azure blogunda yayınlanan bir gönderide bilgi teknolojileri devi Azure, Blockchain Token’larını ve Blockchain veri yöneticisini ile ilgili bilgiler verdi.

Blockchain Kullanıcılarına Yeni Araçlar

Yapılan açıklamalara göre Azure Blockchain Tokens hizmeti, endüstri standartlarına uygun ve uyumlu token’ların tanıtılmasını, oluşturulmasını ve yönetimini basitleştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca şirket ortak kullanımlar için önceden oluşturulmuş şablonlar sunuyor ve ortaklar tarafından oluşturulan, gelecekte eklenmesi beklenen şablonlar için bir galeriye ev sahipliği yapıyor.

Blog paylaşımında konuyla ilgili şu açıklamalara yer veriliyor:

Artık bu son hizmet sayesinde müşterilere, Azure Blockchain Tokens hizmeti aracılığıyla, Azure Blockchain Token’ları önizleme şeklinde fiziksel veya dijital varlıklar için token’ları kolayca oluşturma ve yönetme deneyimini baştan sona sunabiliriz.

Blockchain Veri Yöneticisi

Blockchain veri yöneticisi olarak isimlendirilen diğer hizmet, kullanıcıların Blockchain defter verilerini ele geçirmelerini, şifreli olmaları halinde şifrelemeleri çözmelerini ve çoklu kaynaklara teslim etmeleri için dönüştürmelerini sağlayan yeni bir Azure Blockchain Hizmeti olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan bu haftanın başlarında Microsoft Azur, geliştirici topluluğunu ödüllendirmeyi amaçlayan ve kullanılamayan Blockchain token’ları için tasarlanan “Azure Heroes” u da duyurdu.

Bunun yanında bilindiği gibi Blockchain çok farklı endüstrilerde benimsenme görüyor. Blockchain’in benimsenmesinin artması ile farklı endüstrilerde işlerin kolaylaştığını ve maliyetlerin düştüğünü görüyoruz…

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.