Michael Saylor’dan Bitcoin Tahminleri: Yatırımcı Talebinde Büyük Artış Öngörüsü

Bitcoin Haber

MicroStrategy’in kurucu ortağı Michael Saylor, 2024 sonuna kadar Bitcoin’e olan yatırımcı talebinin on kat artabileceğini iddia etti. Saylor, Bitcoin ve kripto para ekosistemi hakkındaki görüşlerini 10 Kasım 2023 tarihinde Avustralya Kripto Para Konvansiyonu’nda yaptığı bir konuşmada açıkladı.

Michael Saylor, 2020 ve 2024 yılları arasındaki dönemi vurgulayarak, Bitcoin’in düzenlenmemiş bir varlıktan ana akım bir emtia haline dönüştüğünü belirtti. Yakın gelecekte Bitcoin’in popüler bir yatırım aracı haline geleceğini vurgulayan Saylor, yakında devreye girecek olan arz ve talep etrafındaki temel dinamiklere dikkat çekti.

Saylor’a göre, önümüzdeki 12 ay önemli bir dönem olacak. Talebin aylık olarak iki veya üç katına çıkması, hatta belki on katına çıkması bekleniyor. Satış için hazır arzın Nisan ayında yarıya düşeceğini belirten Saylor, madencilerin her ay bir milyar dolarlık Bitcoin ödülü alırken bu miktarın yarı milyar dolara düşeceğini ifade etti.

2024 ve 2028 yılları arasında, Bitcoin ekosisteminin büyük teknoloji endüstrisi ve dünya çapındaki mega bankalar tarafından benimsenmeye devam edeceğini ve bu sektörlerin Bitcoin’i ürün ve hizmetlerine entegre edeceğini belirtti Saylor. Ayrıca Apple ve Meta gibi şirketler arasında Bitcoin konusunda rekabet olabileceğini ve bu şirketlerin sonunda önemli karlar için varlıklarını satışa çıkaracaklarını düşünüyor.

Uzun vadede, yaklaşık 25 yıl sonraki geleceğe bakıldığında, Saylor Bitcoin’in tüm diğer emtia varlıklarını aşacağını ve Bitcoin’in geleceği hakkında bazı yüksek tahminlerde bulundu. Bitcoin’in nihai büyüme oranına ulaştığında, belki de 20 veya 25 yıl sonra, S&P 500 Endeksi veya satın alınabilecek diğer çeşitlendirilmiş yüksek kaliteli varlık portföylerinin iki katı hızda büyüyeceğini veya bileşik faizle artacağını vurguladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hint Yüksek Mahkemesi Kripto Düzenlemesi Talebini Reddetti

Sonraki Haber

BlackRock Spot ve Vadeli Kripto ETF’leri Arasındaki Ayrımcılığa Karşı

İlgili Haberler