Michael Saylor ve Bitcoin Destekli Tahvil Açıklaması!

Fatih Uçar

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bugün kripto para piyasaları ve geleneksel finansa dair bazı açıklamalarda bulundu. Gün içinde 190 milyon dolarlık 4167 BTC alımı yapan MicroStrategy elindeki varlıkların miktarını artırmaya devam ediyor. Peki Saylor piyasalara dair ne tür değerlendirmelerde bulundu?

Bitcoin İçin Kredi Çekti

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, finans piyasaları henüz BTC destekli tahvillere yatırım yapmaya hazır olmadığı için firmasının son Bitcoin alımını finanse etmek için bir bankadan borç almak zorunda kaldığını söyledi. Bir basın açıklamasında, iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için 205 milyon dolarlık bir kredi aldığını açıkladı.

Silvergate Bank, Silvergate Exchange Network (SEN) kapsamında MicroStrategy’nin bir yan kuruluşu olan MacroStrategy’ye kredi verdi. Yalnızca faizli vadeli kredi, MicroStrategy’nin teminat hesabında tutulan BTC tarafından güvence altına alınmıştır. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kredinin firmaya “Bitcoin’in önde gelen halka açık şirket yatırımcısı” konumunu ilerletme fırsatı verdiğini söyledi.

“Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, Bitcoin‘imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimize karşı daha fazla uygulamamızı sağlıyor”.

Bitcoin (BTC) Destekli Tahvil

Saylor, Bloomberg’e verdiği yeni bir röportajda, şirketin finansal piyasalar Bitcoin destekli tahvilleri kabul etmeye hazır olmadığı için kredi aldığını söyledi.

“İnsanların sonunda ipotek destekli menkul kıymetler gibi Bitcoin destekli tahvilleri sattığı bir gün görmeyi çok isterim. Piyasa şu anda buna tam olarak hazır değil. Bir sonraki en iyi fikir, büyük bir bankadan vadeli bir krediydi.”

Bitcoin tahvillerinin mevcut en büyük savunucularından biri, iki ay önce BTC’yi yasal ihaleye çıkardıktan sonra Kasım ayında yeni bir fütüristik “Bitcoin City” projesi için planlarını açıklayan El Salvador hükümetidir. Şehre fon sağlamak için hükümet BTC tahvilleri çıkarmayı planlıyor ve Bitcoin geliştirme firması Blockstream ile onları yatırımcılara hazırlamak için bir araya geldi.

Saylor, Bloomberg’e Orta Amerika ülkesinin BTC tahvillerinin Bitcoin dışında risk taşıyacağını söyledi.

“El Salvador Bitcoin tahvili hakkında çok fazla şey söyleniyor. Bu, saf bir Bitcoin-hazine oyununun aksine hibrit bir devlet borçlanma aracıdır. Bunun kendi kredi riski var ve tamamen Bitcoin riskinin dışında bir riskten bahsediyoruz”.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC Başkanından Kripto Düzenlemesi İle İlgili İpuçları 

Sonraki Haber

Piyasada Yön Aşağı Döndü: Ethereum Fiyatında Son Durum! 

İlgili Haberler