Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) Stratejisini ve Geleceği Yorumladı

Mert Bahçe

İş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, firmanın gelecekte Bitcoin almaya devam edeceğini belirtti. Saylor, medyaya yansıyan son röportajında şirketinin Bitcoin stratejisini izleyeceğini aktardı.

Michael Saylor’ın Görüşleri

Bitcoin boğası Michael Saylor, MicroStrategy’nin BTC benimsenme stratejisini devam ettireceğini ve faydalarından yararlanmayı sürdüreceğini bildirdi. Bununla birlikte Saylor, artan benimsenme ve enflasyon endeniyle BTC’nin uzun vadede yükseliş eğiliminde olduğuna ianıyor. BTC maksimalisti, kripto alanı etrafından artan düzenleyici çerçevenin, daha geniş bir potansiyel alıcı grubu ısınmaya ittiğini iddia etti.

 

Michael Saylor’a göre oynaklık, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşünün sorumlusu. Başarılı iş insanına göre göre kripto para devriminin birçok yönü hala belirsiz ve piyasanın bunlara nasıl tepki verdiği oldukça önemli. Michael Saylor, mevcut finansal piyasanın dijital bir dolara ve değer deposu görevi gören dijital varlığa ihtiyacı var.

Bitcoin ile Altın Parantezi

Saylor bu ihtiyacın Bitcoin ile karşılanacağına inanıyor. MicroStrategy CEO’su, Bitcoin ile altın arasında ciddi bir savaşın olduğuna dikkat çekti. Egemen olmayan değer depoları için ise rekabet eden varlıklara rağmen Saylor, BTC’nin kazanan olacağını dile getirdi.

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 59.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu fiyat 10 gün önce kaydedilen ATH seviyesinden %13 aşağıda bir değeri ifade ediyor. Öte yandan altının fiyat performansını izleyen iShares Gold Trust ETF, son altı aydır yatay işlem görüyor. Bu performans, Saylor’un BTC’nin altın üzerinde rekabet avantajı kazandığına dair görüşünü destekliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Jack Dorsey’nin TBD’si, Bitcoin Borsası İçin Teknik İncelemesini Sundu

Sonraki Haber

Ünlü Kripto Milyarderi Ethereum (ETH)’dan Vazgeçti!

İlgili Haberler