Michael Novogratz’dan Bitcoin ETF Açıklaması: 2023 Sonuna Kadar Onay Bekliyor

Bitcoin Haber

Galaxy Digital Holdings CEO’su ve kripto para milyarderi Michael Novogratz, kripto paralar ve Bitcoin ETF hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yatırımcıların Bitcoin ETF onayını beklediğini ancak SEC’in erken ertelemelerinin umutları azalttığını belirtti. Ancak Novogratz, kesinlikle spot Bitcoin ETF onayının geleceğini ve 2023 yılı bitmeden bu onayın alınacağını ifade etti.

Grayscale Investments’ın mahkemede kazandığı zaferin ardından, yatırımcılar arasında ETF onay ihtimalinin arttığını ifade etti. ABD Temyiz Mahkemesi’ndeki üç hakimin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) ETF konusunda haksız bulması, olabilecek en iyi karar olduğunu belirtti. SEC’in Cuma günü dosyayı kapattıktan sonra kararı yeniden gözden geçirmek zorunda olduğunu vurguladı.

Novogratz, “SEC mahkemede kaybetti. Yargıç, vadeli ETF varken spot ETF onayı vermeyişinin mantıklı olmadığını belirtti. Bu durum, SEC’i zor durumda bırakıyor” dedi. Novogratz’ın haklı çıkması durumunda, Invesco ile spot Bitcoin ETF başvurusunda ortaklık yapan firmasına büyük fayda sağlayacağı düşünülüyor.

Novogratz, ETH ihraççılarının gelecekte Bitcoin ETF’lere büyük talep olacağına inandığını, bu ihraççıların devasa işlem komisyonları kazanacağı için onaylanmış bir ETF elde etmek adına yoğun mücadele verdiklerini belirtti. Ayrıca, milletvekillerinin geçtiğimiz ay SEC Başkanı Gary Gensler’e baskı yaptığını ve düzenlenmiş bir spot Bitcoin ETF’nin Bitcoin’e erişimi daha şeffaf ve güvenli hale getirerek yatırımcı korumasını artıracağını savunduğunu ifade etti.

Son olarak, “Amerikan halkı bunu istiyor. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock açıkça bunu yapacağız diyor” dedi. BlackRock CEO’sunun, sahte ETF haberinin ardından fiyatın iki bin dolar yükselmesinin bastırılmış ilgiyi yansıttığını söylediğini ve Gensler’in bugün ETF başvurularını değerlendirmeye devam ettiklerini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

IMF Genel Müdürü’nden Kripto Para ve Dijitalleşme Açıklaması

Sonraki Haber

QCP Analistlerinin Kripto Para Tahminleri ve Piyasa Değerlendirmesi

İlgili Haberler