Miami’den Çinli Bitcoin Madencilerine Çağrı: Burada Olmanızı İstiyoruz

İlayda Peker

Miami Başkanı Francis Suarez, engellemeler sebebiyle Çin’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan madencilere, daha fazla teşvik ile birlikte Çin’de tesislerini yeniden kurabileceklerini dile getirdi. Suarez’in açıklamalarına göre, son baskıyla Çin’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan Bitcoin madencileri Miami’de düşük elektrik maliyetleri ile faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilir.

Madenciler Miami’ye Mi Taşınıyor?

CNBC ile yaptığı bir röportajda Suarez, şehrin Bitcoin’e olan ilgisinden bahsetti ve bu sefer madenciliğe odaklandıklarını belirtti. Ayrıca Suarez temiz enerji kullanımı konusuna da önem verdiklerini dile getirdi.

Suarez’in açıklamalarına göre şehrin Bitcoin madencilerini destekleme faaliyetlerinin emin bir şekilde ilerlemesi için bölgedeki ucuz nükleer enerjiden faydalanılmasını istediklerini ifade ediyor ve “Birçok şirketle konuşuyoruz ve onlara sadece ‘Burada olmanızı istiyoruz’ diyoruz. Nükleer enerjiye sahip olmamız, bunun çok ucuz bir enerji olduğu anlamına geliyor.” sözlerini kullanıyor.

Suarez, mevcut fiyatların Çin’deki fiyatlardan hala daha yüksek olduğunu kabul etmesine rağmen, madencilerin saatte belirli bir kilovat fiyatına ulaşmak istediklerinden maliyetleri düşürmek için çalışmalar yapacakları konusunda da söz verdi.

Miami ve Madencilik

Yapılan açıklamalara göre Miami’ye taşınan madenciler, kriptoya özel kurumsal bölgeler de dahil olmak üzere ek avantajlar elde edebilir. Miami’de yetkililerin yatırımları teşvik etmek ve istihdam yaratmak için vergi imtiyazları, altyapı teşvikleri ve az miktarda düzenlemeler sunduğu alanlar bulunuyor.

Ancak bunlara ek olarak Suarez böyle bir altyapının karmaşık olduğunu dile getirerek değişikliklerin bir gecede olmayacağının altını çizdi. Miami belediye başkanı, birkaç aydır kripto para birimi alanına verdiği desteği de vurguladı. Kısa süre önce BTC ve ETH‘yi sırasıyla 40.000 doların ve 1.500 doların altında satın aldığını belirten Suarez, şehrini bir Bitcoin merkezi olmaya çağırdı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CPI ve dVest, BSC’de DEX Tabanlı Otomatik Piyasa Yapıcı dDEXX’in Lansmanını Duyurdu

Sonraki Haber

Grayscale 13 Kripto Para Birimini Daha Listeleme İçin Araştırıyor!

İlgili Haberler