Mevcut Düşüşlerde Yatırımcılar Nasıl Hareket Etmeli?

Mevcut Düşüşlerde Yatırımcılar Nasıl Hareket Etmeli?

Bitcoin (BTC) Pazartesi günü 9.800 dolara kadar yükseldikten sonra bugün 9.200 dolara sert bir düşüş yaşadı. Yani BTC 600 dolar değer kaybetmiş oldu. Analistler ise ayıların kontrolde olduğu bu piyasa koşullarında yatırımcıların nasıl hareket etmesi gerektiğine yönelik çeşitli açıklamalar yapıyor.

8.500 Doların Önemi

Blockroots’un kurucusu Josh Rager, Bitcoin’in önemli fiyat seviyelerine yaklaştığını ifade ediyor. Yatırımcı ve aynı zamanda analist olan Rager, Bitcoin’in 9.000 doların altına düşmesi halinde 8.900 dolar da kırıldıktan sonra 8.500 dolara sert bir düşüş yaşanacağını dile getiriyor.

Bunun yanında Rager, Bitcoin’in 8.500 doları görmesi halinde yatırımcılar için yaz aylarının çok uzun geçeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca 8.500 dolar seviyesinin özellikle son 2 ayda ne kadar önemli olduğunu hatırlatan analist, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyelerinde karşılaştığı reddetmeler 8.500 dolar önemli bir destek olduğunu ve yine BTC’nin 10.000 dolara doğru sıçrama yaptığı hamlelerin 8.500 dolardan sonra gerçekleştiğini dile getirdi.

8.500 Dolardan Sonra

Analistlere göre 8.500 dolardan sonra da düşüş devam edebilir. Twitter’ın popüler analistlerinden “Cold Blooded Shiller” Bitcoin’de fiyat düşüşünün 7.000 doların altına kadar devam edeceğini ifade ediyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan grafikleri değerlendiren analist, 7.000 dolarla ilgilenmediğini ve çok daha düşük seviyelerin görülmesini beklediğini dile getiriyor.

Tüm bunların yanında on-chain verilerin de benzer şekilde düşüş sinyali verdiğini ifade eden analistler yatırımcıları dikkatli olmaya çağırıyor. Örneğin; Blockchain veri şirketi ByteTree’nin kurucusu Charlie Morris, bu ayın başlarında Bitcoin’in on-chan istatistiklerinin “korkunç” olduğunu ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.