Metaverse Projeleri SAND ve MANA Büyük Değer Kaybı Yaşıyor

Bitcoin Haber

NFT‘ler ve Metaverse projeleri 2021’in son aylarında büyük popülarite kazandı. Bu durum The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) gibi kripto paraların değerlerinde ciddi artışlara neden oldu. Ancak son aylarda piyasadaki düşüşün de etkisiyle bu kripto paralar büyük bir darbe aldı ve son bir yıl içinde %60’ın üzerinde değer kaybetti.

Facebook’un ana şirketi Meta’nın Metaverse alanında yüksek miktarlarda yatırım yapması ve bu alanda yoğun çalışmalar yapmasıyla birlikte Metaverse projeleri de 2021 yılının sonlarında hızla değer kazandı. Ancak kısa sürede kaydedilen bu yükselişlerin ardından kripto para piyasasındaki düşüş eğilimi, çoğu altcoin’in yüksek oranda değer kaybetmesine neden oldu.

The Sandbox ve Deventraland gibi platformlar kısa süre içerisinde yüksek kullanıcı sayılarına ulaştı. Küresel markalar bu platformlarda yatırımlar yapmaya ve sanal mağazalar açmaya başladı. Ancak bu süreçte kısa sürede kaydedilen yükselişlerin ardından kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin de etkisiyle çoğu altcoin, yüksek oranlarda değer kayıpları yaşadı.

2021 yılının sonlarında kaydedilen yükselişlerin ardından çoğu Metaverse projesinin yerel kripto para birimi, bu süreçte yüksek oranlarda değer kaybetti. SAND, 2022 yılının başlarından bu yana güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve son bir yılda %70’e yakın bir değer kaybı yaşadı. SAND’ın piyasa değeri, 2021 yılı içerisinde 4,8 milyar dolar seviyelerine kadar yükselmesinin ardından son yıllarda kaydedilen değer kayıpları ile birlikte 630 milyon dolar seviyelerine kadar geriledi.

Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA da benzer bir süreç yaşadı ve son bir yıl içinde %60’dan fazla değer kaybetti. MANA’nın piyasa değeri, 2021 yılı içerisinde 9 milyar dolar seviyelerini aşmasının ardından son yıllarda kaydedilen değer kayıpları ile birlikte 550 milyon dolar seviyelerine geriledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Robinhood, Shiba Inu Varlıklarını 34 Trilyon SHIB’a Çıkararak Kripto Dünyasında Gücünü Gösteriyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüşe Rağmen %30 Değer Artışıyla Öne Çıkan Altcoin: Toncoin

İlgili Haberler