Metaverse Oyun Platformu Space Falcon, Peech Capital İle Stratejik Ortaklığını Duyurdu

Bitcoin Haber

Özel bilimkurgu NFT’lerine sahip klasik uzay nişancı oyununu içeren ve galaksiler arası bir metaverse olan Space Falcon, çok stratejili kripto yatırım ve danışmanlık firması olan Peech Capital ile stratejik bir ortaklık duyurdu. Peech, Space Falcon’a pazarlama çalışmalarında yardımcı olacak ve ekosistemi besleyecek. Öte yandan yapılan açıklamlara göre Peech Capital, pazarlamadan geliştirmeye kadar sürecin tüm aşamalarına katılarak dijital varlık şirketlerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Space Falcon, geleneksel oyun endüstrisini değiştirmek için blockchain teknolojisini kullanma hedefinde son derece motive ilerlediği için bu işbirliği için gerçekten heyecanlı olduğunu ifade ediyor.

Bunların yanında Space Falcon hızlı ve düşük maliyetli işlemler için Solana ekosistemi üzerine kurulu ve oyunculara uzay keşifleri için çok hızlı bir deneyim sağlamayı hedefliyor. Space Falcon ayrıca, merkezi olmayan bir dünya yaratmak için işbirliği yapmaya kendini adamış bir risk sermayesi şirketi olan ZBS Capital ile de stratejik bir işbirliğine girdi.

Öte yandan “GameFi” kelimesi, blok zinciri tabanlı oyun ile merkezi olmayan finansın kaynaşmasını ifade ediyor. Blockchain oyunları uzun süredir var olsa da GameFi henüz zirveye ulaşmamış nispeten genç bir alandır. GameFi, Web 3.0 ekosistemindeki oyuncular, yatırımcılar gibi pek çok faktörü, herkesin katılabileceği bir konum sağlayarak birbirine bağlıyor.Ayrıca NFT’ler blok zinciri oyunlarına dahil edildi ve oyuncuların oyun varlıklarına sahip olabileceği ve satabileceği tam teşekküllü bir ekonomi yaratıldı. NFT’ler, bir oyuncunun oyun içi avatarı, kıyafetleri veya diğer oyun aksesuarları olabilir. Çoğu oyun, oyuncuların bu benzersiz nesneleri alıp satabilecekleri ve para kazanmalarına olanak tanıyan bir dijital pazar yeri sunuyor. Play to earn (P2E) ise bu modele verilen isim olarak karşımıza çıkıyor.

Space Falcon ve GameFi

Space Falcon metaverse, yüz yıla yayılan iki oyundan ve iki farklı perspektiften oluşur:

  • Klasik 1980’ler tarzı retro uzay keşfi
  • Fütüristik 2080 temalı galaksiler arası seyahat

Oyunun büyük stratejisi, kozmosta yürüyüş yapan ve oyun içi seviyeleri tamamlayarak ve kozmik yolculukları boyunca NFT’ler toplayarak bir imparatorluk inşa eden “Falconians”ı içeriyor. Web tabanlı P2E mini oyunda kullanıcılar, iki nesil arasında seyahat etmek için sıvı altın gibi NFT varlıklarını tüketerek, tamamen farklı iki zaman dilimine bölünmüş on ilginç görevden oluşan bir dizi oynayacak. Falcon Lider Tablosu, çaylak oyuncular için basit bir bilgi sunumu yaparak oyunlarını geliştirmek ve daha fazla para kazanmak için kullanıcıların puanlarını genel aktiviteye göre hesaplamasına ve haftalık olarak ödüllendirmesine izin verecek.

Space Falcon, blok zinciri oyuncularının görevleri tamamlama ve NFT’leri kazanırken galaksiyi kapsayan bir imparatorluk inşa etme arayışlarında iki evrende seyahat etmelerine izin veriyor. Proje ayrıca çok özel nedenlerle Ethereum veya Binance Akıllı Zincir yerine Solana’yı seçti. Solana blok zinciri, yüksek hızlı, sansüre dayanıklı, düşük maliyetli ve açık altyapı işlemleri sunar.

Merkezsizlik ve Space Falcon

Yapılan açıklamalara göre merkezi olmayan oyun, Space Falcon için çok önemli. Gezegenler, roket gemileri, silahlar ve bir dizi başka şey oyun evrenini oluşturuyor. Bunların her biri NFT olabilir. Oyuncular ve hatta yaratıcılar NFT’lerini Space Falcon’un kendi pazarında iyi bir fiyata satabilirler. Kullanıcıların oyunun SciFi evreninde neredeyse her şeye sahip olabilmelerinin yanı sıra, şaşırtıcı bir başka gerçek de, kullanıcıların NFT kazanabilecekleri yöntem çeşitliliğinin sınırsız olmasıdır.

Bir P2E oyunu olmasına rağmen Space Falcon ekibi, oyuncuların kapsamlı bir oyun deneyimi yaşamasını sağlamak için büyük çaba sarf ettiklerini ifade ediyor. FCON, Space Falcon için yardımcı program token’ı olarak tanımlanıyor. SciFi token’ları, oyundaki ödüller için ödünç alınabilir veya stake edilebilir. Ayrıca oyunun ekosisteminin içinde ve dışında takas edilebilirler.

Buna ek olarak Space Falcon’dan kar elde etmenin birkaç yöntemi vardır. İlk olarak oyuncular, oyunu oynayarak (Falcon Missions) puan kazanabilir ve puan tablosuna göre ödüllendirilebilir. Öte yandan Uzay Gemileri, Silahlar, Gezegenler, Aylar ve Space Falcon’un parçası olan ve giderek değer kazanan diğer öğelerin bir koleksiyonu olan NFT’ler, kar elde etmenin başka bir yolu olarak tanımlanıyor.

TwitterTelegramMediumDiscordAnnouncements

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Visa ve ConsenSys’ten CBDC Adına İş Birliği Geldi!

Sonraki Haber

Mike Tyson’dan Dikkat Çeken Solana (SOL) Paylaşımı

İlgili Haberler