Metaverse Altcoin’lerin Yükselişi Sona Erdi: APE Coin Durumu

Bitcoin Haber

2021 sonunda yatırımcılar arasında büyük ilgi gören Metaverse altcoin’leri, 2023’te popülerliğini yitirdi. Bitcoin haftalık bazda çift haneli kazançlar elde ederken, SOL Coin gibi birçok kripto para birimi değerini katladı. Ancak APE Coin beklenen performansı gösteremiyor.

APE Coin, yıllık en düşük seviyesini Eylül ayında gördükten sonra 1,5 dolara yükselse de daha fazlasını yapamadı. NFT ve metaverse ilgisindeki önemli düşüş, kısa vadede toparlanacak gibi görünmüyor. Piyasa verileri, APE Coin’deki beklenen yükselişin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini işaret ediyor.

20 Ekim ile 10 Kasım arasında APE Coin fiyatında %10’dan fazla bir toparlanma yaşanmasına rağmen, açık pozisyonlarda şaşırtıcı bir şekilde %30 oranında azalma oldu. Açık pozisyonlardaki bu zayıflık, yatırımcıların APE Coin’e olan ilgisinin düşük olduğunu gösteriyor. Vadeli işlemlerdeki ilgi eksikliği, spot piyasalardaki risk iştahında ciddi bir zayıflama olduğuna işaret ediyor.

ApeCoin ağında gerçekleştirilen işlem sayısı da yükselişe dair inancın zayıf olduğunu öne sürüyor. Kripto piyasasında boğa rallisi başladığından bu yana, APE’nin günlük işlem sayısı nispeten sabit kaldı.

27 Eylül’de 4,460 işlemi aşan günlük APE işlem sayısı önemli ölçüde düştü. 10 Kasım itibarıyla APE, Eylül zirvesine kıyasla %50’den fazla bir azalışla sadece 2,020 işlem kaydetti. BTC’nin dünkü düşüşü sırasında APE Coin fiyatı 1,15 dolara düştü ve şu anda 1,388 dolarda. Zayıf da olsa, şimdilik 1,2 doların üzerindeki kapanışlar yükselişin devam edebileceğine işaret edebilir, ancak bu talep eksikliği ile 1,5 dolarlık direnç aşılamayabilir. Olası bir düşüş senaryosunda fiyat, 1,275 doların altındaki kapanışlarla 1,2 dolar ve 1,08 dolara düşebilir. Sonraki durak, 1 dolarlık psikolojik desteğin altında yeni bir düşük seviye olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Büyük Yükseliş Beklentisi

Sonraki Haber

Qtum Coin: Bitcoin ve Ethereum’un Özelliklerini Birleştiren Kripto Para

İlgili Haberler