MetaMask Google’a Geri Döndü

İlayda Peker

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Ethereum kripto cüzdanı ve dApp platformu MetaMask’a ulaşım Google tarafından engellenmişti. Ancak son elde edilen bilgilere göre 1 Ocak 2020 itibariyle MetaMask Google Play’e geri döndü.

Google Kararını Değiştirdi

Ethereum ekosistemi, Google’ın MetaMask’ın Android istemcisini Play Store‘dan kaldırmasıyla 2019’un son günlerinde ufak çaplı bir şok yaşadı. Çünkü Google madencilik politikası gereği uygulamayı yasakladığını ifade etmişti. Ancak MetMask’te herhangi bir madencilik faaliyeti bulunmuyor. Bunun yanında MetaMask bu karara itiraz etti ancak Google tarafından bu itiraz reddedildi.

1 Ocak’ta MetaMask Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Google’ın basit bir yanlış anlaşılma ile bu kararı aldığını ve 2020’nin ilk gününde yeniden MetaMask’i Play Store’a eklediğini duyurdu.

Bunun yanında Ethereum topluluğu bu karardan her ne kadar mutlu olsa da bu tarz uygulamaların artık daha güçlü olduğunu ifade etti.

Sessiz Kripto Engellemeleri

Google’ın yanı sıra YouTube da geçtiğimiz günlerde kripto içerik üreticilerin videolarını 24 saat içinde platformdan kaldırmıştı. Sonrasında bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade ederek videoları geri yüklemeye başladıklarını belirtmişti. Ancak YouTube’un bu basit özrü kripto ekosistemini tatmin etmedi.

Öte yandan önemli ve büyük online platformlar son zamanlarda sessiz sedasız kripto engellemeleri yapıyor. Ancak kripto topluluğundan gelen sert eleştiriler ile geri adımlar atılıyor. Dolayısıyla kripto topluluğunun içerik üreticilerine, uygulamalara ve bu yeni teknolojiye ciddi bir şekilde sahip çıktıkları ifade edilebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Takasbank: “Blockchain Tabanlı Transfer Sistemi Kullanımda”

Sonraki Haber

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin Bir Saadet Zinciri”

İlgili Haberler