Messari Araştırmacısı PoS İle İlgili Açıklamalar Yaptı

İlayda Peker

Messari analitik ekibinde bir araştırmacı olan Wilson Withiam paylaştığı son blog gönderisinde, popüler Proof-of-Stake sistemlerindeki staking işlemlerinin gelişimi ile varlık fiyat getirileri arasında güçlü pozitif bir ilişki olduğu düşüncesine katılmadığını belirtti.

Sağlıksız Görüş

Withiam’ın yaptığı açıklamalarda, tanınmış 21 adet proof-of-stake altcoin’inin yıllık fiyat getirisini izlediğini ifade etti. Bunların her biri, ağ konsensüsünün bütünlüğünü güvence altına almak amacıyla kilitleme işlemi için kullanılabilir. Şu ana kadar stoklanan token miktarının, staking için açılan toplam likiditasyon arzına oranı genellikle yatırımcının token’a olan ilgisinin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Yapılan açıklamalara göre bu mantık oldukça yaratıcıydı: Daha fazla miktarda staking tutarı sistem ve sistemin token’ı için daha fazla talep anlamına geliyor. Dolayısıyla dolaşımdaki arz değişmeden kalırken, talepteki artışın fiyat artışına neden olması bekleniyordu.

Ancak bu olmadı. Messari tarafından bildirildiği gibi, en yüksek staking toplamlarına sahip iki ağ olan Cosmos (ATOM) ve Synthetix (SNX) en önemli fiyat düşüşlerini yaşadı.

Gerçek Katalizörler

Withiam, fiyat dinamiklerinin aşağıdakilerle daha yakından ilişkili olabileceği sonucuna vardı:

  • Projeye özgü duyurular
  • Tüm piyasanın genel yönü

Bu düşünce Dash (DASH) ile mükemmel bir şekilde eşleşiyor gibi görünüyor. Geçen yıl bu ağ kitlesel piyasanın benimsenmesi açısından parlak kilometre taşları elde etti. Daha önce ortaya çıkan haberlerden de bilindiği gibi DASH’in gelişmekte olan ekonomilerde kullanımı 2019’da hızla arttı.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yine Nisan Yine Piyasa Yemyeşil, Tarih Tekerrür Mü Ediyor? 

Sonraki Haber

COVID-19 Bitcoin Tüketici Alışkanlıklarını da Etkiledi

İlgili Haberler