Meşhur Soru: BTC 2020’de 20.000 Doları Geçecek Mi?

Meşhur Soru: BTC 2020’de 20.000 Doları Geçecek Mi?

Bitcoin bir hafta içinde ikinci kez 10.000 dolarlık bölgede red ile karşılaştı ve fiyat bu sabah erken saatlerde 9.200 dolara kadar geriledi. Bazı isimler bu düşüşün bir ayı piyasasına dönüşme olasılığının olduğunu ifade ediyor.

Bunun yanında popüler bir analistin yaptığı açıklamalara göre Bitcoin’in şu an çizdiği grafikler, fiyatın 500 dolardan 20.000 dolara çıkmasından önceki grafiklerle büyük benzerlik gösteriyor.

Tarih Tekerrür Mü Ediyor?

Twitter’ın ünlü analistlerinden Polar Hunt, fraktal analiz algoritmasına göre Bitcoin’in Kasım’dan bu yana sergilediği ve %76’lık artış gösteren fiyat hareketinin 2015 yılında fiyatın 200 dolar olduğu zamanki fiyat hareketlerine benzediğini ifade ediyor.

Analistin açıklamalarına göre bu benzerlik yakın zamanda lider kripto para birinin büyük bir boğa koşusuna başlayacağını gösteriyor olabilir. Ayrıca bir on-chain analisti olan Philip Swift bu durumu doğruluyor ve Bitcoin’in 2015’de 200 dolara ve 2018’de 3.150 dolara düştüğü zamanki grafiklerle benzer grafikler çizdiğini ifade ediyor.

Temel Göstergeler Sağlam

Her ne kadar piyasadaki bazı isimler şüpheyle yaklaşsa da analistlere göre, piyasadaki bazı temel göstergeler sağlam bir boğa koşusunun başlayacağını gösteriyor. Örneğin, blok ödülü yarılanması sonrasında CNBC’nin “Fast Money” programında açıklamalar yapan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in bu yıl 20.000 doları geçmesinin hala mümkün olduğunu ifade etti.

Novogratz konuyla ilgili açıklamalarında, merkez bankalarının sürekli para basmasının ve Paul Tudor Jones gibi büyük isimlerin Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamasının 20.000 dolarlık tahminini desteklediğini ifade etti.

Ayrıca kripto paraları destekleyen önemli bir isim Max Keiser da Jones’un hamlesi ile kurumsal yatırımların kripto para ekosistemindeki yerinin büyük ölçüde artacağını ifade etti. Analistlere göre de tüm bu faktörler birleştiğinde bir boğa koşusu kaçınılmaz hale geliyor…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.