Mesajlaşma Devi LINE, Singapur Ofisini Kapattı ABD’ye Açıldı

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre, Japon mesajlaşma devi LINE, Singapur kripto borsası BITBOX‘u kapattı ve BITFRONT adlı küresel bir platform başlattı.

BITFRONT

Yapılan açıklamalara göre ABD merkezli olduğu belirtilen BITFRONT, LINE’ın kripto para ve Blockchain  işlerini denetleyen LVC Corporation‘ın bir yan kuruluşu olan LVC USA tarafından işletiliyor. BITFRONT, hem geleneksel para-kripto para hem de kripto para-kripto para işlemlerini kullanıcılara sunuyor.

Öte yandan yeni platform LINE’ın küresel borsa stratejisinin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin bir sözcüsü The Block’a yaptığı açıklamalarda, ABD’de borsa operasyonları için lisans almaya hak kazandıktan sonra BITBOX’un kapatıldığını belirtti. Ancak hangi yetki ile bir lisans alındığı belirtilmedi.

Bunun yanında BITFRONT’un şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BTC), Tether (USDT) ve LINE’ın yerel token’ı LINK dahil olmak üzere beş kripto para birimini desteklediği yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Lansman hakkında yorum yapan LVC Corporation CEO’su Youngsu Ko ise şu ifadeleri kullanıyor:

 Bu, Blockchain’in kitlesel olarak benimsenmesi yönünde büyük bir adımdır. Blockchain ve kripto para birimini kullanıcılarımız için daha erişilebilir hale getirmeye devam edeceğiz.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre LINE’ın aylık 186 milyon aktif kullanıcıdan oluşan küresel bir müşteri tabanı bulunuyor.

Platform Bazı Bölgelerde Kullanılamıyor

Sözcünün açıklamalarına göre BITFRONT, şu anda New York, Hawaii ve Nevada’da hizmet vermiyor.

Ayrıca bugünkü lansmanla birlikte LVC Corporation’ın işlettiği borsa sayısı da ikiye çıkmış oldu: BITFRONT ve BITMAX. Bunların yanı sıra artık kripto para piyasası ciddi rekabetin olduğu bir piyasa. Dolayısıyla bu konuyla ilgili açıklama yapan sözcü, “LINE’ın büyük bir küresel hizmet olarak uzun yıllar süren deneyimine dayanan kapsamlı bir güvenlik ve endüstri bilgisi getirdiğini” ifade etti ve dolayısıyla rekabete hazır olduklarını belirtti.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

OKEx ve Bitfinex DDos Saldırısına Uğradı

Sonraki Haber

Koronavirüs’ten Para Kazandıran Token: CoronaCoin

İlgili Haberler