Merkezi Olmayan Sosyal Medya Platformlarına Kullanıcı Çekme Zorluğu

Bitcoin Haber

Merkezi olmayan sosyal medya uygulaması Friend tech, büyük bir ilgi görse de sektör liderleri kullanıcı kayıt ve kalıcılığı konusunda hala zorluklar yaşandığını belirtiyor. Layer-1 blockchain firması DeSo’nun büyüme müdürü Ed Moss, kripto para birimlerini bir borsadan alıp cüzdana aktarma ve işlem yapma sürecinin ilk kez kullananlar için sıkıcı ve pahalı olduğunu ifade etti. DeSo’nun yaratıcısı Suhail Kakar ise kullanıcıların daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarını ve bu durumun ilk adımı atmayı zorlaştırdığını belirtti.
Facebook, Instagram ve Twitter’ın aylık aktif kullanıcıları milyonlarla ifade edilirken, merkezi olmayan sosyal medya ağlarından biri olan Odysee’nin aylık tekil kullanıcı sayısı 5,3 milyon.
Moss, merkezi olmayan sosyal medyanın kitlelere ulaşamamasının bir nedeninin de Ethereum ve diğer akıllı sözleşme platformlarının sosyal medya uygulamaları için özel olarak tasarlanmamış olması olduğunu belirtiyor. İdeal çözümün, büyük miktarda veriyi düşük maliyetle depolayabilen ve indeksleyebilen bir blockchain ağı tasarlamak olduğunu vurguladı.
Merkezi olmayan sosyal medya uygulaması Friend tech, 127.000’den fazla cüzdandan 85.000’den fazla kullanıcıyı çekti ve ağa 630.000’den fazla talep gönderildi. Future Markets Insights’a göre, merkezi olmayan sosyal medya ağlarından elde edilen satış gelirinin 2033 yılında 101 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Merkezi Olmayan Sosyal Ağ Friend Tech’te İşlem Ve Kullanıcı Sayısı Düştü

Sonraki Haber

Kripto Piyasalarındaki Ayı Döngüsü: Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor?

İlgili Haberler