Menkul Kıymetler Borsası 33 BTC Piyasası Kadar Değer Kaybetti!

İlayda Peker

Küresel olarak yaşanan son olaylardan sonra menkul kıymetler borsasının ve Bitcoin volatilitesinin kötü durumda olduğu bir sır değil. Ancak geleneksel para birimi ya da ortalama seviyede bir altcoin yatırımı yapmak şu an için daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. Dow ve S&P500 piyasaları, koronavirüsün tedarik zincirlerini durdurduğu korkusu ile düşüşe geçti. Peki, yatırımcılar riskten kaçınmak için yatırımlarını hangi kanala yönlendiriyor?

Son günlerde menkul kıymetler borsası 3.6 trilyon dolardan fazlasını ya da Bitcoin değeri ile düşünmek istersek 694.573.870 adet BTC kaybetti. Dolaşımda olabilecek toplam Bitcoin arzının 21 milyon olduğu düşünüldüğünde menkul kıymetler borsası kaybının 33 Bitcoin piyasasından fazla olduğunu dile getirebiliriz.

Dolayısıyla zaman zaman yapılan Bitcoin piyasası ve menkul kıymetler borsası karşılaştırmasına Bitcoin tarafının henüz hala çok küçük olduğu ifade edilebilir. Ancak bununla beraber virüs sebebiyle çok daha fazla kayıp yaşanabileceği belirtiliyor.

BTC Kayıpları Telafi Edebilir Mi?

Korkular ve enflasyon o kadar sert ki insanlar damping stoklarını tercih ediyor ve hastalıktan korunmak için evinden çıkmayan insanlar temel ihtiyaç malzemeleri ile sağlık malzemelerine akın ediyor. Dolayısıyla  maskelerin dezenfektanların Nasdaq ya da Facebook hisselerinden çok daha değerli olması bekleniyor.

Öte yandan Bitcoin piyasası da bu konuda bir istisna oluşturmuyor. Çünkü şu anda dünya nüfusunun dikkate değer bir kısmı sağlıklarıyla ilgileniyor ve yatırım imkanlarındansa hayatta kalmaya odaklanıyor. Bu durumda da haliyle herhangi bir risk almak istemiyorlar.

Ancak her ne kadar borsa düşüyor olsa da ya da kripto para birimlerinde düşüşler yaşanıyor olsa da yine de insanlar Bitcoin’i güvenli liman olarak görmeye devam ediyor…

Kaynak: Coinspeaker


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Akbank, Binance ile Doğrudan Entegre Olan İlk Banka Oldu

Sonraki Haber

Bitcoin, Güvenli Liman Değil Mi?

İlgili Haberler