MedicalVeda, DeFi Tabanlı Tıbbi Sağlık Hizmetleri Protokolünü Duyurdu

MedicalVeda, DeFi Tabanlı Tıbbi Sağlık Hizmetleri Protokolünü Duyurdu

Kanada merkezli bir tıbbi teknoloji şirketi olan MedicalVeda, bundan kısa süre önce Blockchain projeleri için önde gelen bir launchpad platformu olan ExMarkets ile stratejik bir ortaklık yaptığını kamuoyu ile paylaştı. Bu ortaklık kapsamında MedicalVeda, token’ları önceden tanımlanmış bir fiyattan satın alabilen ve yapım aşamasında Blockchain tabanlı bir sağlık devriminin parçası olan halkayı yani diğer deyişle MVEDA Token’ı piyasaya sürecek.

MedicalVeda CEO’su Amir Neghabian bahsi geçen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “MedicalVeda, sağlık sektörünün veri erişilebilirliği, veri sahipliği ve tıbbi amaçlar için gerekli finansman ile ilgili zorluklarına çeşitli çözümler sunmak için Blockchain, DeFi, Büyük Veri (Big Data), Yapay Zeka (AI), Kriptografi ve Akıllı Sözleşmeler gibi modern çağın yeni teknolojilerinden yararlanıyor.  Hastalara tıbbi amaçlarla sermaye elde etmeleri için DeFi tabanlı bir peer-to-peer (kişiden kişiye) borç verme platformu sağlarken aynı zamanda onlara mevcut tıbbi kayıtlarına erişme ve tıbbi kayıtların sahipliğini alma yetkisi veriyor ve bu verilerin özel bir tıbbi Veda piyasasında alınıp satılmasını sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

MedicalVeda, tıp ve sağlık sektöründe finansmanın merkezsizleştirilmesi için çaba harcarken, dağıtık Elektronik Sağlık Kaydı (EHR) ve sağlık hizmetleri sektöründe merkezi olmayan veri yönetimi ve veri erişilebilirliği gibi ürünler sunmayı da hedefliyor. MVeda Token ile MedicalVeda, sağlık sektörüne merkezi olmayan finans (Defi) getirme ve token’laştırma konusunda öncü durumda olduğunu olduğunu ifade ediyor. Platform, DeFi tabanlı kredilendirmeyi uygulayarak, yalnızca tıbbi prosedürlerini gerçekleştirmek için sermayeye ihtiyaç duyan hastalara değil aynı zamanda diğer tıp pratisyenlerinin girişimleri için sermaye kazanmalarına da olanak tanıyor. Ayrıca MVEDA token’ı aynı zamanda değer alışverişi için bir araç görevi görürken, sahiplerinin MedicalVeda ürün ve hizmetlerine erişmesine de olanak tanıyor. Klinik veriler için Medical Veda platformu, yalnızca herhangi bir ülkeye veya tıp enstitüsüne ait tıp pratisyenleri için değil aynı zamanda ilgili hastaya da dünyanın her yerinden izinli erişim sunuyor.

MedicalVeda’ya göre, mevcut ve halihazırdaki sağlık hizmeti sistemlerinde, kritik hastaların tıbbi verilerinin ve sağlık hizmetlerinin paylaşılmasıyla uğraşırken daha güvenli bir sisteme artan bir ihtiyaç olduğunu belirtmek önemli. Bu verileri Blockchain tabanlı bir mimariye yerleştirme olasılığı ile MedicalVeda, gerçek anlamda onu güvenli ve kusursuz hale getiren verilere erişimi sağlıyor ve sahipliğini merkezden uzaklaştırıyor. Bu şekilde MedicalVeda, verilerin farklı depolama noktalarında güvence altına alınmasına yardımcı olurken aynı zamanda hastaların tıbbi bilgilerine dünyanın her yerinden ve herhangi bir tıbbi tesisten erişmesine olanak tanıyor. Ayrıca MedicalVeda platformu bir veri piyasasına da sahip olduğu için hastaların bu verileri bu piyasada alıp satmalarına da imkan tanıyor.

COVID-19’un ikinci dalgası dünya çapında hala yükselişte olduğu için MedicalVeda, sağlık hizmetleri sistemlerinin bakış açılarını çok daha güvenli bir yöne hareket ettirmeleri için mükemmel bir fırsat yaratıyor ve bu da pandemi döneminde maruz kalınan yetersizlikleri gidermeyi hedefliyor.

MedicalVeda Hakkında

Medical Veda, sağlık sektöründe merkezi olmayan finans ve Blockchain uygulamaları sunan dünyanın önde gelen açık kaynaklı sağlık hizmetleri ekosistemi olmayı hedefliyor. MedicalVeda aynı zamanda hasta verilerinin merkezi olmayan bir şekilde sahiplenilmesini sağlarken tüm sektör oyuncularının verilerine sorunsuz, güvenli ve anında erişim izni vermesini sağlıyor.

Bunların yanında MedicalVeda Token satışları bugün başladı. MedicalVeda’nın ExMarkets’teki IEO linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Websitesi: medicalveda.com

Telegram: t.me/medicalveda

Facebook: www.facebook.com/medicalveda

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.