Max Keiser: Warren Buffett Bitcoin Konusunda Haksız Çıktı

Metin Alaca

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Warren Buffett, lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) karşı oldukça sert bir tavra sahip ve hiçbir zaman BTC ile diğer kripto para birimlerini eleştirmekten geri kalmıyor.

Geçtiğimiz günlerde Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano tarafından paylaşılan bir tweet ise Buffett ve kendisinin Bitcoin’e olan bakış açısı hakkında derin tartışmaları tetikledi. Pompliano’nun, Buffett’in bütün serveti ile sirkülasyondaki BTC’lerin hepsini alabileceğini iddia etmesi sektörün önde gelen isimlerini tartışmaya çekti.

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao bunun kağıt üstünde mümkün ancak pratikte imkansız olduğunu belirtti  ve BTC sahiplerinin ellerindekini satmayacaklarını açıkladı. Ünlü sunucu ve BTC yatırımcısı Max Keiser ise çok daha farklı bir noktaya değindi.

Warren Buffett Bitcoin Hakkında Yanıldı

Max Keiser, geleneksel finans piyasalarının en ünlü isimlerinden birisi olan Buffett’in BTC konusunda “haksız çıkarak” bütün ününü yerler bir ettiğini belirtti. Keiser açıklamasının devamında, Buffett’in Koronavirüs krizi nedeniyle ciddi anlamda azalan servetine de dikkat çekti.

Keiser, yatırımcıların 50 milyar dolara yakın zarar eden Buffett’in sadece bu konuda değil, başka konularda da yanılmış olabileceğini düşünmeye başlayacaklarını belirtti. Bu da BTC’nin aslında ne kadar doğru bir yatırım tercihi olabileceğini gözler önüne serebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Merkezsiz Kripto Para Borsası Counos

Sonraki Haber

Ripple Kurucu Ortağı Nisan Ayında 54 Milyon XRP Sattı!

İlgili Haberler