Max Keiser Israrlı: BTC 400.000 Doları Görecek!

İlayda Peker

Keiser Report adlı TV şovunun ev sahibi Max Keiser, sıkça Bitcoin fiyat tahminlerini paylaşıyor ve bu tahminler küçük tahminler değil. Keiser bir kez daha Bitcoin’in 400.000 doları göreceğini dile getirdi…

BTC 400.000, Altın 10.000

Keiser, koronavirüs pandemsinden önce de Bticoin’in 400.000 doları göreceğini dile getiriyordu. Son paylaştığı Twitter gönderisinde ise ünlü isim, “Suudiler: Petrol sıfırı görene kadar petrol çıkarmaya devam edecek. Amerikalılar: Dolar sıfırı görene kadar para basmaya devam edecek. Altın: 10.000 dolar, Bitcoin: 400.000 dolar olacak.” ifadelerini kullandı.

Altın 2011 yılından bu yana en yüksek seviyesinde bulunuyor ve Keiser bu seviyenin 5 kat fazlasının görüleceğini düşünüyor. Eğer Keiser’ın tahmini gerçekleşirse Bitcoin de şu anki değerini 53’e katlayacak…

U.Today’in haberine göre Keiser 400.000 dolarlık tahminin ilk olarak, Amerika’nın bir numaralı komplo teorisyeni Alex Jones ile gerçekleştirdiği bir röportajda açıklamıştı. Ayrıca ünlü isim Bitcoin’in 100 dolar olduğu zamanki kadar çekici olduğunu da ifade etmişti.

Petrol ve Dolar

Bunların yanında günümüz piyasasında Keiser, koronavirüs salgınının sebep olduğu ekonomik duruma hazırlıksız yakalanan yatırımcılar için en iyi seçeneklerin altın ve Bitcoin olduğuna inandığını ifade ediyor.

Bilindiği gibi 20 Nisan’da petrol fiyatları bolluk sebebiyle tarihinde ilk kez negatif fiyattan işlem gördü. Keiser Suudi Arabistan’da da bir petrol mücadelesi ilan edilebileceğini ve fiyatların burada da sıfıra inebileceğini ifade ediyor. Bunun yanında Amerikan doları da FED’in para basma politikaları sebebiyle hiç istenmeyen seviyelere gerileyebilir.

Keiser’a göre manzara bu durumda iken altın ve Bitcoin dışında “güvenli liman” bulunmuyor…Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP’nin Fiyatının Artmayacağını Gösteren 3 Gösterge

Sonraki Haber

Koronavirüs, Ekonomide Dijitale Geçişi Hızlandıracak

İlgili Haberler