Max Keiser: BSV’nin Fiyatı Holograma Benziyor

Max Keiser: BSV’nin Fiyatı Holograma Benziyor

Bitcoin Satoshi Vision (BSV), son yıllarda karşılaştığı eleştirilere rağmen 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Bu da BSV’yi en büyük altıncı kripto para birimi projesi haline getiriyor. Yine de piyasanın önemli isimlerin olan Max Keiser, BSV’nin 3 milyar dolarlık piyasa değerine inanmadığını ifade ediyor. Keiser’a göre BSV’nin nispeten yüksek fiyatı, tek bir birey veya grup tarafından yapılan “gerçek dışı satışların” bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

“BSV Fiyatı Bir Hologram”

BSV fiyatının gerçek olmadığını ifade eden Keiser, “BSV hacminin% 90’ı, 1 bireye ait gerçek dışı satışlardan kaynaklanıyor. Fiyat, tuhaf bir holograma gerçek bir piyasadan daha yakın.” sözlerini kullanıyor. Bununla birlikte BSV ile ilgili böyle düşünen tek isim de Keiser değil.

Kripto araştırma şirketinin kurucu ortağı ve Moonrock Capital’in yönetici ortağı Simon Dedic de geçtiğimi günlerde altcoin’lerle ilgili eleştiriler açıklamalar yapmış buna BSV’yi de dahil etmişti. Dedic, XRP, Bitcoin Cash (BCH), BSV, Litecoin (LTC) ve EOS’un ilk onda yer almayı kesinlikle hak etmediğini ifade etmişti.

Öte yandan Messari CEO’su Ryan Selkis de XRP, Tether (USDT) ve BSV’nin 2021 yılında ilk onda yer almayacağı yönünde açıklamalar yapmıştı.

“Tüm Altcoin’ler Çökecek”

Aslında Keiser’ın BSV ile ilgili görüşleri bir nevi tüm altcoin piyasası ile ilgili görüşlerini de yansıtıyor. Keiser konuyla ilgili yaptığı bir Twitter paylaşımında “altcoin’lerin çoğunun yakın zamanda yok olacağını ve Bitcoin piyasa hakimiyetinin %99’a ulaşacağını” ifade etmişti.

Bunun yanında London Real’den Brian Rose’a göre altcoin’ler, Bitcoin’e göre çok az değer sağlıyor. Bunun ardından Keiser, “Bitcoin’in halihazırda yaptığı şeyleri yapabilecek hiçbir altcoin yok” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin hem güvenilirliği hem yüksek fiyatı hem de hash rate’i açısından diğerlerinden çok daha güçlü temellere sahip.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.