Max Keiser Bitcoin Hedefini Yükseltti: 400.000 Dolar

İlayda Peker

Amerikalı televizyon programcısı Max Keiser, Austin’deki InfoWars Genel Merkezi’ni ziyaret etti ve burada burada Amerika’nın en ünlü komplo teorisyeni Alex Jones ile buluştu. Bu görüşme sırasında Keiser, Bitcoin hakkındaki fiyat beklentilerinden bahsetti.

Beklenti 400.000 Dolar

Ünlü sunucu bahsi geçen görüşme sırasında yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatı ile ilgili beklentisini ve tahminini 400.000 dolara kadar çıkardığını ifade etti. Keiser’ın bu sözleri adeta bomba etkisi yarattı.

Keiser konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Sekiz yılda ilk kez 400.000 dolarlık hedef belirliyorum. Bu benim yeni resmi hedefim.

Öte yandan Bitcoin’in yalnızca 1 dolar değerinde olduğu günlerde bile Keiser Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını dile getiriyordu. Bu rakam o zamanlar için çok büyük ve ütopikti. Günümüzde bile bu rakam çok yüksek bir hedef olarak değerlendirilirken ünlü isim resmi hedefini dört kat arttırmış görünüyor.

Bununla beraber birçok kişi artık Bitcoin’e yatırım yapmak için çok geç olduğunu, ilk yatırım yapanların gerçek kazancı elde ettiğini ve artık öyle bir kazancın yaşanamayacağını düşünse de Keiser’ın hedefine göre hala 40 kat kazanç elde etme şansı mevcut…

“Bitcoin Ateş Saçıyor”

Keiser’ın yanı sıra Jones da sıkı bir Bitcoin savunucusu olarak tanınıyor. Jones görüşme esnasında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in adeta ateş saçtığını ifade etti. Daha önce de Jones’un şovu; Bitcoin’i büyük bankalar ve hükümetler tarafından el konulmayacak ateşli bir varlık olarak tanımlaması sebebiyle tüm ana akım medya platformları tarafından 2018’de kara listeye alınmıştı.

Jones konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’yu, ateşi tanrılardan çalarak insanlara veren Yunan tanrısı olarak bilinen Prometheus’a benzetti.

Kaynak: U.todayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Ripple Amerika'nın ikincisi oldu...

Ripple Amerika’nın En Büyük İkinci Fintech Firması Oldu!

Sonraki Haber

Faiz Oranları Düşerse Bitcoin’e Ne Olur?

İlgili Haberler