Max Keiser Bitcoin Eleştirmenlerini Topa Tuttu

İlayda Peker

Bir yatırımcı ve büyük bir Bitcoin savunucusu olan Max Keiser, Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalar ile büyük Bitcoin eleştirmenleri Peter Schiff ve Joe Wiesenthal’ı sert bir şekilde eleştirdi. Keiser yaptığı açıklamalarda, bu iki ismin FED’e karşı farklı tutumlar sergilemelerine rağmen bir konuda ortak noktada buluştuklarını ifade etti: İki isim de Bitcoin hakkında yanlış düşünüyor. Bununla birlikte Kesier’a göre, ikisi de Bitcoin hakkında yaptıkları yorumlarla önem derecelerini düşürüyor ve kötüye gidiyor.

Önem Seviyesinin Düşmesi

Hem Peter Schiff’in hem de Joe Wiesenthal’ın Bitcoin hakkında yanlış düşündüğünü ifade eden Keiser, lider kripto para birimi Bitcoin’in 500 yılın en iyi ekonomik buluşu olduğunu dile getiriyor.

Bunun yanında Keiser herhangi bir ismi hedef göstermeden, Bitcoin’in dürüst bir para birimi olduğunu ve dürüst olmayan isimler tarafından bu yüzden sevilmediğini de iddia etti ve “Dürüst olmayan insanlar Bitcoin’den nefret ediyor çünkü BTC dürüst bir para. Birinin BTC’den söz ederken çöp olduğunu söylediğini duyarsanız her konuda dürüst olmadıkları anlamına gelir.” ifadelerini kullandı.

Bütün Bir Bitcoin

Önde gelen yatırımcı Max Keiser, şu an 10.000 doların biraz altında bir fiyatla bütün bir Bitcoin satın almaya gücü yetmeyenlere de farklı bir Twitter gönderisi ile tavsiyelerde bulunuyor. Bütün bir Bitcoin almak yerine BTC’nin en küçük birimleri olan satoshi biriktirebileceklerini hatırlatıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Birkaç biftek alabilirsiniz, tüm ineği almanıza gerek yok. Biraz sats (satoshi) satın alabilirim, tam bir Bitcoin satın almaya gerek yok.

Ancak bununla birlikte bazı yatırımcılar tam bir Bitcoin’in getirisinin satoshi’lerden çok daha fazla olduğunu düşündükleri en az 1 BTC’lik yatırım yapılması gerektiğini savunuyor.

Kaynak: U.TodayTotal
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çok Konuşulan Counos Platformu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sonraki Haber

Tom Lee: “BTC 2020’de ABD Hazinesini Ve Altını Yeniyor”

İlgili Haberler