MATIC Coin’in Fiyatı ve Gelecek Tahminleri: Beklenen Trend Ne Yönde?

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz yıl, piyasada dalgalanmalar yaşanırken, MATIC Coin fiyatı güçlü kaldı. Ancak bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren durum değişti ve birçok yeni layer2 çözümüyle beraber ilgi azaldı. MATIC Coin fiyatı şu anda 0,51 dolar ve BTC 26.600 dolarlık eşiğin üzerinde. MATIC Coin 0,6 dolarlık bölgeden düşüş yaşadı ve bu düşüş, fiyatın 1,57 dolarlık 2023 zirvesinden düşerek 0,60 dolarlık yatay desteği kırdı.

Bu düşüş, azalan direnç çizgisinin son dokunuşuyla eş zamanlı oldu ve fiyat bu bölgede kaldı. MATIC fiyatı 208 günde yüzde 67 oranında düştü ve eğer satışlar devam ederse, fiyat yüzde 33 daha düşerek 0,34 dolara inebilir.

Fiyat hareketi düşüş yönünde olsa da, RSI’da oluşan yükseliş sapması, kısa vadede bir momentum artışının fiyatı yukarı çekebileceğini gösteriyor. Elliott Dalga teorisine göre, MATIC’in şu anda Şubat ayında başlayan düşüş trendinin beşinci ve son aşamasında olduğunu gösteriyor.

Dördüncü dalga, düzeltici hareketlerde sık rastlanan bir özellik olan yükselen paralel bir kanal içinde hapsolmuş durumda. Düşüş trendi devam ederse, MATIC’in fiyatının beşinci ve son dalgasını 0,41 dolarda tamamlaması bekleniyor. Bu bölgenin hemen altında 0,34 dolar desteği de bulunuyor.

Sonuç olarak, 0,4 dolara olası bir düşüş ve ardından önemli bir toparlanma bekleniyor. Ancak bunun için 0,6 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki, bu bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez ve yatırımcılar kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Token’ı Yükselişe Geçti mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri: 2023’te Beklenen Fiyatlar Neler?

İlgili Haberler