Mastercard’ın İlk Kripto Ortağı Belli Oldu

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Mastercard, kripto para birimi kart programının bir ortağı olmaları için kripto para firmalarına ulaşıyor ve firmaları kart başvurusunda bulunmak için bir nevi cesaretlendiriyor.

Kripto Para Kartları

Mastercard bugün yaptığı açıklamalar ile kripto para kartı piyasaya sürmek isteyen şirketler için bir “hızlandırma programı” başlattıklarını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre başvuru sahipleri birkaç hafta içinde kripto kartlarının ortak olarak kullanımına başlayabilecek.

Öte yandan Mastercard, kripto kartı başvuru sahipleri için geliştirilmiş olan hızlandırma programı, iş ortaklarına piyasa girişleri, sürekli büyüme ve uluslararası genişleme konularında destek verdiğini ifade ediyor.

Bunun yanında şirket, yeni kripto ortaklarına Mastercard’ın teknolojisini entegre etme konusunda yardımcı olacak ve firmanın siber güvenlik uzmanlığından ve piyasa araştırmasından yararlanmasına izin verecek.

Bunlarla birlikte Mastercard, kripto firmaları için programa erişimi kolaylaştırırken tüm ortakların “temel ilkelere” uyması gerektiğinin özellikle altını çizdi. Bahsi geçen temel ilkeler arasında kara para aklamanın önlenmesi gibi ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olarak çalışan güçlü tüketici koruması ve finansal kurumlar, yatırımcılar ve mobil cihazlar gibi tüm paydaşlar için eşit bir alan oluşturulması bulunuyor.

Mastercard dijital varlık ve Blockchain ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto para piyasası olgunlaşmaya devam ediyor ve Mastercard bunu ileriye taşıyarak günümüz dijital ekonomisinde tüketiciler ve işletmeler için güvenli deneyimler yaratıyor.” ifadelerini kullandı.

Mastercard’ın İlk Ortağı

Kripto kart ortaklarına ulaşmaya yönelik açıklamalara paralel olarak Mastercard, Londra merkezli kripto ödeme işlemcisi Wirex‘in, doğrudan kripto ödeme kartları piyasaya sürmesine  izin verecek bir Mastercard ortağı olan ilk kripto para platformu olduğunu da açıkladı.

Üyelik sayesinde, Wirex kart kullanıcıları kripto varlıklarını hemen Mastercard kabul eden satış noktalarında harcanabilecek geleneksel para birimine dönüştürebilecekler. Para birimi böylece Mastercard’ın ağına kripto para birimi değil geleneksel para birimi biçiminde girecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Japonya Beklenen Adımı Ne Zaman Atacak?

Sonraki Haber

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 20/07/2020

İlgili Haberler