MassMutual’ın Bitcoin (BTC) Yatırımları Görünenden Çok Daha Önemli!

MassMutual’ın Bitcoin (BTC) Yatırımları Görünenden Çok Daha Önemli!

Büyük yatırım bankası JPMorgan’daki stratejistlere göre, MassMutual’ın 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın alımı, kripto para birimine olan talebin daha da artacağını gösteriyor.

Kurumsal Talep Artıyor

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan stratejistlerinin yakın tarihli bir yatırımcı notunda, Bitcoin’in benimsenmesinin artık aile ofislerinden ve varlıklı yatırımcılardan sigorta şirketleri ve emeklilik fonları gibi daha büyük yatırımcılara doğru genişlediğini öne sürdükleri bildirildi.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere uzmanlar, sigorta şirketlerinin ve emeklilik fonlarının Bitcoin’e büyük miktarlarda yatırım yapma olasılığının düşük olduğunu ifade etmişti. Ancak kripto paralara doğru oluşabilecek küçük pozitif bir değişimin bile önemli olabileceği düşünülüyor.

Stratejistler, Amerika Birleşik Devletleri, Euro bölgesi, İngiltere ve Japonya’daki emeklilik fonları ve sigorta şirketleri varlıklarının %1’ini Bitcoin’e tahsis ederse, Bitcoin talebinin 600 milyar dolar daha artacağını hesapladı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, bu neredeyse Bitcoin‘in piyasa kapitalizasyonunun hemen hemen iki katına denke geliyor ve şu anda Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık olarak 356 milyar dolar olduğu biliniyor.

MassMutual Yatırımı Çok Önemli

JPMorgan stratejistleri konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

MassMutual’ın Bitcoin satın alımları, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in benimsenmesinde başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın örneğini takip ederse önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir.

MassMutual’in Hamlesi

Massachusetts merkezli sigorta şirketi MassMutual, 11 Aralık’ta şirketin genel yatırım hesabı için 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. MassMutual yaptığı açıklamada, Bitcoin yatırımının “giderek artan dijital dünyada büyüyen ekonomik yöne ölçülü ancak anlamlı bir şekilde yatırım yapma” hedefine ulaşma amacıyla geniş bir stratejinin parçası olduğunu söyledi.

MassMutual’ın Bitcoin yatırımı, büyük kurumsal oyuncu MicroStrategy’nin BTC yatırımı ile ilgili yaptığı son açıklamalarla hemen hemen aynı anda geldi. MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldıktan sonra Bitcoin’i birincil varlığı olarak kabul etti.

Uzun zamandır kriptolar ve Bitcoin için kurumsal yatırımların önemli olduğu ve kurumsal yatırımlarla asıl benimsenmenin başlayacağı ifade ediliyor. Dolayısıyla atılan bu adımların oldukça önemli ve gelecek için pozitif sinyaller sahip oldukları düşünülüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.