Marlin Coin Nedir?

Merhaba sevgili okurlar. Marlin projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “Marlin Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

LIN Coin Nedir?

Marlin, node’lar arasındaki iletişimi optimize ederek eşler arası (P2P) platformları ölçeklendirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir projedir.

Amaç

Projenin amacı; merkeziyetsiz iletişimi hızlandırmak, Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokol oluşturabilmek.

Özellikleri

Marlin SDK’sı

Marlin SDK’sı performans ve güvenlik için tasarlanmış sağlam bir P2P ağıdır.

  • Yüksek işlem hacmine sahip blockchain’ler
  • Cüzdanlar ve mesajlaşma uygulamaları
  • Web 3.0 altyapıları
  • Off-chain protokoller

Ölçeklenebilirlik

Dayanıksız ağlar ve uzun süren blok gecikmeleri, blockchain verimini sınırlayan önemli bir faktör. Marlin SDK’sı (Yazılım Geliştirme Kiti), minimum protokol değişiklikleriyle tüm blockchain’in verimliliğini artırmak için plug-and-play (tak ve çalıştır) ağ bağlantısı sağlıyor.

Merkeziyetsizlik

Bir blockchain’deki node sayısı, düşük onay sürelerini güvence altına almak için genellikle küçük sayılarla sınırlıdır. Marlin SDK’sı, blockchain’lerin ve off-chain protokollerin performanstan ödün vermeden yüz binlerce node’un ölçeklenmesine izin verir.

Anonimlik

“Marlin Foundry”, Marlin SDK’sı ile sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen anonimlik ağlarının oluşturulmasına ve konuşlandırılmasına olanak tanır.

Metanode’lar

Merkezi olmayan yüksek performanslı iletişimi etkinleştirme

Dünyanın dört bir yanındaki metanode’lar, Marlin Foundry kullanılarak oluşturulan ağları desteklemek için bant genişliğini paylaşıyor. Metanode’lar, ücret karşılığında paketleri aktarmaya teşvik edilirler.

Ayrıca;

  • Ek güvenlik için mevcut bir node ağından yararlanabilir,
  • Ödemeler ve yönetim için kendi token’ınızı kullanabilir,
  • Marlin Sanal Makinesi’ne (VM) istediğiniz özellikleri ekleyip uygulayabilirsiniz.

Takım

Sitede Marlin projesine katkı sağlayan sekiz kişilik bir ekip görünüyor. Bu ekibin Linkedin sayfalarını incelediğimde iyi eğitimli oluşları ve Ethereum, Zilliqa gibi diğer önemli blockchain projelerinde de çalışmış olmaları dikkatimi çekti.

Destekleyenler

Projeye destek veren oluşumlar şu şekilde:

Önemli Haber!

Marlin; Binance Labs, Arrington XRP Capital, Electric Capital, NGC Ventures ve blockchain alanındaki birçok önde gelen girişim fonuundan tamamen merkeziyetsiz ve güvenli bir ağ altyapısı oluşturma hedefi için tam 3 milyon dolarlık yatırım almış.  Oldukça önemli bir gelişme…

LIN Token

Marlin’in kendi blockchain’i yok, sistem Ethereum üzerine kurulu. “Projenin kendine ait bir token’ı var mı?” sorusunun cevabı ise evet. LIN, node’ların ağa (network) katılması için gereken bir staking token’ı.

Proje hakkında daha fazla detay için lütfen Whitepaper‘a göz atınız.

***

Twitter’a giriş tarihleri Mart 2018. Takipçi sayıları 1934. Bunu az buldum.

Telegram’da bu sayı 14 373. Çok iyi!

Marlin Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda LIN kısaltmasıyla işlem gören Marlin Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tüm Piyasa Düşerken Stablecoin’lerde Durum Nasıldı?

Sonraki Haber

Vadeli ve Opsiyon İşlem Hacimlerinde Artış Var, Bu Bitcoin İçin Ne Demek?

İlgili Haberler