Makine Öğrenimi Algoritmasından 1 Mart 2023 İçin Bitcoin Fiyat Tahmini 

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta önemli kazanımlar elde ederken, kripto yatırımcıları, makine öğrenimi algoritmalarının tahminleri de dahil olmak üzere mevcut verilere dayanarak temsili varlık olan Bitcoin’in (BTC) fiyatının 2023’ün üçüncü ayının başında nerede olabileceğini ölçmeye çalışıyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bu bağlamda Finbold, kripto para izleme platformu PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritmalarına danıştı ve 20 Şubat’ta alınan bilgilere göre, basın zamanında, 1 Mart 2023’te Bitcoin fiyatının 24.934 $ seviyesinde olacağını öngördüler.

Gerçekten de, hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), göreceli güç endeksi (RSI), Bollinger Bantları (BB) ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli teknik analiz (TA) göstergelerini uygulayan makine algoritmaları, Bitcoin‘in o sırada mevcut fiyatı olan 24.513 $’dan %1,72 daha yüksek işlem göreceğini öngörüyor.

TradingView’deki 1 haftalık göstergeleri kullanan duyarlılık açısından, göstergeler büyük ölçüde olumludur – özetleri 12’de ‘satın al’ bölgesinde yer almaktadır, bu da osilatörlerin 7’de ‘nötr’e işaret etmesinin ancak hareketli ortalamaların aslında 10’da ‘satın almayı’ önermesinin sonucudur.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bu arada, Bitcoin şu anda 24.513 $ fiyattan el değiştiriyor ve gün içinde %0,35’lik hafif bir düşüş kaydediyor ancak yine de bir önceki haftaya göre %12,55 ilerliyor ve 20 Şubat’ta alınan en son verilere göre aylık grafiğinde %7,96 değer kazanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin son kripto baskısına rağmen, 19 Şubat’ta bildirildiği gibi, makine öğrenimi algoritmasının Bitcoin için tahminleri doğrultusunda önümüzdeki hafta gerçekten de bir yükseliş rallisi olabilir, çünkü daha önce bir sonraki ayak için bir temel oluşturdu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Balinalar Bir Dizi Devasa Kripto Transferi Yaptı: XRP ve MATIC

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Bir Yılı Aşkın Süredir İlk Kez Önemli Yükseliş Sinyali Verdi

İlgili Haberler