MakerDAO’da Göz Kamaştıran Yükseliş Devam Edecek Mi?

MakerDAO’da Göz Kamaştıran Yükseliş Devam Edecek Mi?

Son hamlenin ardından MakerDAO’nun (MKR) fiyatı son 24 saatte yaklaşık olarak %30 oranında bir artış sergiledi ve bazı borsalarda MKR 720 doların üzerine çıktı. MKR, Mayıs ayında Coinbase Pro listelenmesinin ardından %45’lik bir ralli sergilemişti. %30’luk artış ise bu rallinin izlerini taşıyor gibi görünüyor.

MakerDAO Fiyat Hareketi

MAkerDAO’nun Bitcoin (BTC) karşısındaki rakamlarına bakıldığında ise fiyatın 0.076 BTC’ye kadar yükseldiği görülüyor. Ancak sonrasındaki geri çekilme ile MKR, 0.060 BTC seviyelerine düştü. Bununla birlikte MKR’nin yazının yayına hazırlandığı sırada 0.070 BTC bandında destek seviyesi oluşturmaya çalıştığı görülüyor.

DeFiMarketCap’a göre ise Maker şu anda DeFi token’ları için toplam 2.4 milyar dolarlık piyasa değerinin yaklaşık üçte birini temsil ediyor.

Coinbase Pro Listelenmesi

MKR, likidite sorunları sebebiyle geçen yıl Coinbase Pro‘dan çıkarılmıştı. Ancak ABD merkezli lider kripto para birimi borsası şimdi DeFi’nin büyümesinin piyasalarda daha fazla spekülasyona yol açacağını ve bunun de likidite sorununu çözeceğine inanıyor.

Listelenmenin ardından Maker piyasa hacmi bakımından en büyük 24. kripto para olurken yaklaşık 500 milyon dolar ile DeFi’de kilitli olan toplam miktarın yaklaşık %50,5’inden fazlasını oluşturuyor.

Bunların yanında MKR’nin son ani yükselişi, varoluştan kripto para olmayan varlıkların DAI oluşturulması için teminat olarak desteklenmesine topluluğun güçlü oyu ile birlikte geliyor.  Şu anda, MakerDAO kullanıcıları DAI kredilerini finanse etmek için Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Basic Attention Tokens (BAT) veya stablecoin USD Coin (USDC) kilitleyebiliyor.

Öte yandan bahsi geçen oylama, Blockchain start-up’ı Centrifuge tarafından geliştirilen ve “gerçek dünya varlıklarının” DAI basılması için teminat olarak kullanılabilecek ERC-20 tabanlı menkul kıymetler olarak tokenleştirilmesine izin verecek bir protokole destek veriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.