MakerDAO, Kendi Ana Ağını Kurma Planını Açıkladı

Bitcoin Haber

DeFi platformlarından biri olan MakerDAO, kendi ana ağına geçiş yapmayı planlıyor. Bunun ana sebebi, kripto para piyasalarındaki layer1 ve layer2 çözümlerinin sayısının artması ve popüler akıllı sözleşmelerin kendi ağlarına geçiş için çabalamaları. MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen, bu konuda bir teklif sundu. Ethereum ağı üzerinde faaliyet gösteren birçok uygulama bulunsa da, Christensen, MakerDAO’yu Solana’nın kod tabanının bir çatalından inşa etmeyi öneriyor.

MakerDAO’nun yeni ağı, “NewChain” olarak adlandırılıyor ve bu, MakerDAO’nun “Endgame” yükseltmesinin beşinci ve son aşamasının bir parçası. Bu aşamanın tamamlanması yaklaşık üç yıl sürecek ve Maker Protokolünün yeni bir bağımsız blockchain üzerinde faaliyet gösterdiğine şahit olacağız.

Christensen, Solana ağının kendi blockchainleri için çok daha iyi bir alternatif olacağını savunuyor. Bu savunmayı, Solana’nın kod tabanının teknik kalitesi, yüksek verimlilik ve optimize özelliklerine dayandırıyor. Ayrıca, Solana kod tabanının çatallanıp uygulama zinciri olarak uyarlandığı örneklerin zaten mevcut olduğunu, bu nedenle MakerDAO’nun NewChain’i geliştirmek için benzer bir süreç izleyebileceğini belirtiyor.

Christensen ayrıca, Solana ekosisteminin “FTX patlamasını ve diğer bazı zorlukları yıkılmadan atlatarak dayanıklılığını kanıtladığını” savunuyor. MakerDAO’nun atacağı bu adımların kripto para birimi MKR Coin’in fiyatına etkisi merak konusu. MKR Coin’in fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 1186 dolardan alıcı buldu.

Sonuç olarak, MakerDAO’nun kendi ana ağına geçiş yapma planı, kripto para dünyasında önemli bir gelişme olarak görülüyor. Bu sürecin nasıl işleyeceği ve sonuçlarının ne olacağı ise zamanla netlik kazanacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Düşüşünün Sebepleri: Risk İştahı, GBTC ve Düzenleyici Baskılar

Sonraki Haber

Kripto Paraların Durumu: Bitcoin, Dogecoin, Solana ve MATIC Coin Yorumları

İlgili Haberler