MakerDAO, Gerçek Dünya Varlıklarına Odaklanarak Gelirlerini Artırıyor

Bitcoin Haber

DeFi dünyasının öncülerinden MakerDAO, gelirlerinde önemli bir artış görme yolunda. Bu artışın sebebi, Gerçek Dünya Varlıklarına (RWA) stratejik bir odaklanma. RWA’lar, geleneksel varlık yöneticilerine portföylerini tokenize etme ve likidite erişimini sağlama imkanı sunuyor. MakerDAO’nun gelirinin büyük bir kısmı, RWA’larla ilişkili istikrar ücretlerinden elde edilmekte. Bununla birlikte, RWA’larla ilişkili riskler de var. Maker’ın kasalarındaki RWA’ların büyük çoğunluğu kredi enstrümanlarından oluşuyor ve bu da temerrüt riski oluşturuyor.

Delphi Digital analisti Ashwath, Maker’ın kasalarında bulunan tüm RWA’ların BBB veya üzeri derecelendirmeye sahip olduğunu ve bunun “yatırım yapılabilir” kredi kalitesini gösterdiğini belirtti. Ancak, mevcut faiz oranları dikkate alındığında, bu fırsatın risk-ödül profili çok elverişli olmayabilir.

Genel DeFi sektöründeki yavaşlamaya rağmen, MakerDAO güçlü geliştirme faaliyetleriyle devam ediyor. Geçen hafta, kod taahhütleri %47,9 oranında, çekirdek geliştiricilerin sayısı ise %9,1 oranında artış gösterdi. Maker’ın yerel tokenı MKR’nin performansı son birkaç günde nispeten sabit kaldı. Ancak, balina ilgisindeki düşüş, MKR’nin fiyatı üzerinde potansiyel olarak aşağı yönlü bir baskı oluşturabilir.

Buna rağmen, stratejik RWA odaklanması ve aktif bir geliştirme ekosistemi ile MakerDAO, DeFi ortamında fırsatları değerlendirmek için iyi bir konumda olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PEPE Kripto Parasında Toparlanma Sinyalleri Görülüyor

Sonraki Haber

Bitcoin’in Geleceği: 20.000 Dolar mı, 30.000 Dolar mı?

İlgili Haberler