MXC Coin Nedir?

Machine eXchange (MXC) Nedir?

Merhaba sevgili okurlar. Machine eXchange projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “Machine eXchange Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Machine eXchange Coin (MXC) Nedir?

MXC, yarının cihazlarının her zamankinden daha verimli bir şekilde birbirleriyle iletişim kurmasını ve çalışmasını sağlayan, blockchain tabanlı küresel bir veri ağına sahip, Internet of Things dediğimiz bir IOT projesidir.

Şehirler, şirketler ve bireyler verilerini iletmek ve yönetmek için bu veri ağından yararlanabilecekler.

MXC Coin Nedir?

MXC’nin vizyonu;

  • Merkezi olmayan küresel IoT veri ağını güçlendirmek ve makine verilerini herkes için erişilebilir kılmak.
  • IoT veri işlemlerini (transactions) hem basitleştirmek hem de arttırmak için sistematik bir süreç ortaya koymak.

Proje bu dev veri pazarında ve artan veri işlemleri sonucunda kişi ve/ya kurumların kazanç elde edebilmeleri için Machine eXchange Coin’i (MXC) oluşturmuş.

MXProtocol

MXProtocol, ağlar arasındaki çarpışmayı/fikir ayrılıklarını azaltmaya, zincirler arası veri pazarını oluşturmaya, ağ kapsamı için bir pazar geliştirmeye ve hem veri sağlayıcılar hem de alıcılar için bağımsız bir Hizmet Kalitesi (Quality of Services, QoS) çerçevesi getirmeye odaklanmış.

Bireysel kullanıcılar, şirketler ve işletmeler protokoldeki LPWAN ağına dâhil olabilirler. Low Power Wide Access Network’ü “Düşük Güçlü Geniş Erişim Ağı” olarak çevirebiliriz. Bu ağ her yerden ulaşılabilir ve güvenlidir.

 

Basitçe söylemek gerekirse ağa (network’e) “herhangi bir şey” bağlayarak kazanç sağlayabilir ve MXC ile trade edebilirsiniz.

MXC, ülkenin start-up ve blockchain başkenti olan Berlin merkezli kâr amacı gütmeyen bir organizasyon.

MXC, çeşitli LPWAN şirketleriyle ortaklık kuruyor. MXProtocol, LPWAN problemini çözen ve farklı altyapılar arasındaki veri boşluğunu köprüleyen devrim niteliğinde bir tasarım olarak tanımlanıyor.

LPWAN’ın diğer teknolojilerden üstünlükleri

MXC Veri Ekonomisi

MXC Veri Ekonomisi, MXC ekosisteminin her bir öğesini birbirine bağlar. Temelinde, tüm dünyadan kablosuz olarak veri toplayan sensör sahipleri vardır.

Birçok sensör sahibi, cihazlarının güvenilir bir şekilde bağlanabilmesi için Smart Machine Bidding mekanizmasından ve Anti-Collision Koordinatöründen yararlanacak.

Bu sistemler MXC Supernodes tarafından yönetilir ve ödemeler Contour Payments kullanılarak işlenir.

MXC’nin 3 saniyeden daha kısa bir işlem süresi var.

Supernode operatörleri bu işlemleri gerçekleştirerek finansal getiri elde edebilecek. Ek olarak, MXC HOLD’erları, seçtikleri MXC Supernode’unda stake edebilecekler.

MXC Veri Ekonomisi kullanılarak toplanan veriler, AI (yapay zekâ) geliştiricilerine ve veri satın alma işlemlerine zamanında ve doğru veri için güvenilir, canlı bir akış imkânı sağlayan “Data Highway”de listelenecek.

Sistem şu şekilde işliyor

MXC ile diğer projelerin karşılaştırıldığı tablo

MXC Token Nedir?

Roadmap

Whitepaper için tıklayınız.

Projenin arkasındaki ekip çok iyi. Ayrıntılar için tıklayınız.

Listelendiği borsalar

***

Twitter’a giriş tarihleri Nisan 2018. Takipçi sayıları 4666. Telegram’da bu sayı 6376. Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

MXC Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda MXC kısaltmasıyla işlem gören MXC Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Libra’nın Kilit İsimleri Farklı Bir Projeye Yatırım Yapıyor

Sonraki Haber

Piyasadakilerin Amacı Ne: Bir Yanda Ölüm Dalışı Bir Yanda Anlık Büyük Artışlar!

İlgili Haberler