LTC Artışa Geçmeye Hazırlanıyor Olabilir: Litecoin Ağında Neler Oluyor?

İlayda Peker

Twitter üzerinden bir Litecoin (LTC) geliştiricisinin yaptığı açıklamaya göre, LTC’nin doğrudan kullanıldığı Litebringer adlı Litecoin’e dayalı bir Blockchain oyunu sayesinde Litecoin zincirindeki işlem miktarı hızla artıyor. Glassnode veri sağlayıcısı da benzer verileri paylaştı ve Litecoin zincirindeki işlemlerin son 24 saat içinde %104,7 arttığını ortaya çıkardı.

Litecoin İşlemleri

Yakın tarihli bir tweet’te Jon Moore, Litebringer RPG’nin mevcut aktif kullanımının LTC işlemlerinin hacmini yükselttiğini açıkladı. Çünkü bahsi geçen oyunda oyuncular, Litecoin hakkında bilgi sahibi olmalı ve oyun içinde de LTC’yi aktif olarak kullanmalı. Yani LTC, oyunda kullanılması zorunlu olan bir para birimi olduğu için Litecoin işlemlerinin artış sebebinin de Litebringer adlı oyun olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan daha önce paylaştığı bir tweet’te Moore, bu oyunda tüm mal ve hizmetlerin LTC cinsinden fiyatlandırıldığını açıklamıştı. Bu nedenle oyunu oynamak isteyen herkesin Litecoin’inin olması gerekiyor. Diğer bir deyişle Litecoin’i olmayanlar bu oyunu oynayamıyor. Yapılan açıklamalara göre ise bunun en güzel yanı, oyun oynayan herkesin LTC hakkında bilgi sahibi olmak zorunda kalması ve LTC’nin benimsenmesinin ve dolayısıyla kripto para kullanımının artıyor olmasında yatıyor.

Glassnode verilerine göre ise Litecoin işlem hacmi 24 saatte yüzde 104,7 artarak 241.382.247’ye ulaştı.

Fiyat Etkisi

Bugün tüm kripto para birimleri, Bitcoin’de de yaşanan gerileme ile düşüşteydi. Bu sebeple artan işlem hacminin Litecoin fiyatında herhangi bir yükseliş etkisi olmadı. Ancak bu durum yükselişe yol açmamış olsa da düşüş hızını bir miktar yavaşlatmış olabilir ve işlemler artmaya devam ederse bu durum artış ivmesine dönüşebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Fiyatı Düşse de Bitcoin Ağı Çok Sağlam!

Sonraki Haber

BTC Fiyatı: Bitcoin’de Yatırımcılar İçin Son Fırsat! 

İlgili Haberler