Litecoin (LTC) Fiyat Tahminleri ve Uzman Görüşleri

Bitcoin Haber

Makro ekonomik verilerin güçlü seyrettiği ve enflasyonun düşmeye devam ettiğine dair işaretlerin yayınlandığı bir dönemde, kripto para birimlerinin toplam değer direnci olan 1.5 trilyon doları hedeflemesi bekleniyordu. Ancak, kâr realizasyonları beklenen yükselişi baskı altına aldı ve BTC ile altcoinlerdeki artışı engelledi. Peki, LTC için tahminler nasıl?

LTC’nin halving sonrası yaşadığı düşüşe rağmen, fiyat tekrar 70 doların üzerine çıktı ve Ağustos ayında 56 dolarlık desteği teyit ederek uzun süre 60 dolar seviyesinin altında kalmadı. LTC fiyatı o zamandan bu yana kademeli olarak arttı ve geçen hafta trend çizgisinin dışına çıktı. RSI’in 50’nin üzerinde olması yükseliş trendinin devam ettiğini doğruluyor.

Uzman SantoXBT, fiyatın yıl sonuna kadar 150-200 dolar civarında olacağını öngörüyor. BTC fiyatındaki artışın bu senaryoyu destekleyebileceği düşünülmekte. Analist Shan Belew, Litecoin’in fiyat potansiyeli ve ağ değeri açısından en iyi kripto ağlarından biri olduğunu ve bir sonraki Bitcoin döngüsünün zirvesinin Aralık 2025 olması durumunda, 24 ay kaldığını belirtiyor.

ChrisOnCrypto da benzer bir görüşe sahip ve LTC’nin şu anda değerinin altında olduğunu, Ocak ayında yeni zirveler görüleceğini tahmin ediyor. Uzun vadeli yükseliş hareketindeki bu atılım umut verici. LTC fiyatı, kısa vadeli düşüş eğilim çizgisinin dışına çıkarak 70 dolar seviyesinin üzerine çıktı. RSI’daki gizli boğa ayrışması da trendin yukarı doğru devam ettiğini gösteriyor. Fiyat beklenen gibi devam ederse, 93 dolarlık bir mola verebilir ve sonraki hedef 105 dolar olabilir.

Boğa senaryosunu geçersiz kılmak için 70 doların altında kapanışlar gerekiyor. Fiyat uzun vadeli yükseliş düzenini kırarsa, düşüş 60 ve 56 dolar seviyelerine doğru derinleşebilir. Bu makalede sunulan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir ve yatırımcılar, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin İçin Kritik Teknik Analiz Seviyeleri

Sonraki Haber

Stabil Kripto Para Birimi Reserve Rights Coin (RSR) ve Satın Alma Rehberi

İlgili Haberler