Litecoin Fiyat Tahminleri: LTC’yi Nasıl Bir Yol Bekliyor?

İlayda Peker

Uzun zamandır sessizliğe bürünmüş olan Litecoin (LTC) yeniden yatırımcıların ve analistlerin ilgisini çekmeye başlamış gibi görünüyor. LTC boğaları bu Cumartesi kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışırken, Litecoin fiyatındaki düzeltme altı ayın en yüksek seviyesi olan 298 doların altına bir gerileme olduğunu gösteriyor.

Litecoin Fiyatı

Piyasa değeri bakımından en büyük 14. kripto para birimi olan Litecoin, yazının kaleme alındığı an itibari ile 249 dolar bandında işlem görüyor. Son 24 saat içinde %10 gibi bir gerileme kaydeden LTC, 243 dolarlık dip seviyesine yakın işlem görüyor.

Analistlere göre ise LTC fiyatındaki güçlü sinyaller devam ediyor. Analistler LTC fiyatının sıkıştığını düşünüyor ve bu sebeple de yakın zamanda yukarı yönlü bir hamle olabileceğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak FXStreet’ten Ekta Mourya, “Kripto istihbarat platformu IntoTheBlock’tan alınan verilere dayanarak, Litecoin’i tutan cüzdan adreslerinin %88’inin şu anda kârlı olduğu görülüyor.” açıklamasını yaptı.

LTC Fiyat Beklentileri

Ünlü bir forex yatırımcısı ve analisti olan Peter Brandt yaptığı açıklamalarda Litecoin’in yükseliş potansiyeline güvendiğini belirtti ve LTC fiyatının 2021’in en yüksek seviyesi 395 doları yeniden test edebileceğini dile getirdi.

Buna ek olarak analistler, grafiklerin ve teknik göstergelerin de artış sinyali verdiğini ifade ediyor. Şu anda 260 dolar önemli bir direnç olarak hizmet ediyor ve bu seviyenin kırılımı yukarı yönlü bir hareketi tetikleyebilir.

Ancak eğer piyasada yeni bir aşağı yönlü trend başlarsa LTC’nin de bundan payına düşeni alacağını ve daha alt seviyeleri test edeceğini unutmamak gerekiyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC, VanEck Spot Bitcoin ETF’ini Reddetti: BTC Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Sonraki Haber

Morgan Stanley: “Yeni Büyük Yatırım Teması Metaverse Olacak”

İlgili Haberler