LINE’ın Kripto Parası Link Nisan’da Japon Kullanıcılarla Buluşacak

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre mesajlaşma devi Line’ın kripto iştiraki olan LVC Corporation, Nisan ayında Japonya’daki tescilli kripto para birimi Link işlemlerine başlayacak. 30 Ocak’ta yapılan basın açıklamasına göre LVC, Link’in Japonya’daki yerel kripto para birimi borsası BitMax‘ta piyasaya sürülmesi için de bir sistem geliştiriyor.

Line, Ekim 2018’in ortalarında uluslararası BitBox kripto para borsasında Link işlemlerine başladı. Japonya’daki daha katı ulusal kripto para birimi düzenlemeleri nedeniyle LVC, ülkede BitMax kripto para borsasında işlemleri başlatmadan önce Eylül 2019’da yerel finansal düzenleyicilerden lisans almak için beklemek zorunda kaldı.

Öte yandan resmi web sitesinde yapılan açıklamalara göre Link, sahiplerinin çok çeşitli hizmetlere, merkezi olmayan uygulamalara ve DApp‘lere erişmesine izin veren bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal Medya ve Kriptolar

Line şu anda kendi kripto ekonomisini kurmaya çalışan tek sosyal medya uygulaması değil. Kik, Telegram, Whatsapp ve sosyal medya devi Facebook gibi önemli isimler de bu konuda attıkları adımlarla sıklıkla gündemde yer buluyor.

Bunun yanında hem Kik hem de Telegram, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile ABD vatandaşlarına kayıtlı olmayan menkul kıymetlerin satıldığı iddiasıyla yasal alanda mücadele ediyor. Örneğin SEC, yakın zamanda Telegram’a karşı davasını güçlendirdi ve Gram tokenlerinin, içsel değer eksikliği göz önüne alındığında hiç bir değere sahip olmadığını belirtti.

Öte yandan Facebook’un projesi olan Libra da düzenleyici engellerle sürekli karşılaşıyor. Ancak sürekli sorunlarla mücadele etse bile Facebook gibi bir devin dijital para birimi üzerinde çalışması hem şirketleri hem hükümetleri harekete geçiren bir etken oldu. Hatta bazı isimlere göre Libra projesi doların egemenliğinin sorgulanmasına sebep oluyor…

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Amerika Bitcoin ETF’lerini Bu Yıl Onaylayacak Mı?

Sonraki Haber

Sosyal Medya ve Kripto Para İlişki Durumu: Karmaşık

İlgili Haberler