LINE’ın Kripto Para Borsası XRP’yi Delist Etti

İlayda Peker

The Block’un haberine göre Japon mesajlaşma devi LINE‘ın kripto para borsası olan BitBox, XRP‘yi platformundan kaldırdığını açıkladı.

XRP’nin Delist Edilmesi

Pazartesi günü  yaptığı açıklama ile Singapur merkezli BitBox, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether‘a (USDT) bağlı XRP çiftlerini de delist edeceğini dile getirdi. Bu işlemlerin gerçekleşeceği tarih olarak ise 16 Ocak verildi.

Yapılan açıklamalara göre artık BitBox kullanıcıları XRP ile işlem yapamayacak ve para yatıramayacak. Tüm işlemler 16 Ocak’ta son bulacağı için de bu tarihe kadar XRP’de bulunan fonların kullanıcılar tarafından çekilmesi gerekiyor.

Öte yandan her ne kadar BitBox delist kararıyla ilgili net bir bilgi paylaşmamış olsa da “performans, güvenilirlik, likidite ya da yasal ve düzenleyici gerekliliklere” dayalı standartlar karşılanamadığında delist işlemi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bunların yanında Temmuz 2018’de piyasaya sürülen BitBox, LINE’ın 80 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermek için işlettiği iki kripto para birimi borsasından biri olarak karşımıza çıkıyor. Japonya merkezli Bitmax ise yakın zamanda ülkenin mali düzenleyicisinden lisans alan diğer borsası… Bitmax’in XRP’de işlem hizmetleri sunmak için onay aldığı da biliniyor.

XRP’nin Fiyat Performansı

Ripple’ın kripto para birimi olan XRP, dün çok güzel bir ivme yakaladı ve uzun zamandır olmadığı kadar bir yükseliş sağladı. XRP yaklaşık olarak %10’luk bir artışla 0.20 dolar seviyesini aşmayı başardı. Piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan kripto para biriminin bu artışının sebebinin kripto para borsası Binance’in vadeli işlem sözleşmeleri platformu Binance Futures’da listelenmesi olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanında dün yaşanan güzel artışın ardından böyle bir delist kararı Ripple topluluğunda da bir şok etkisi yarattı. Birçok XRP kullanıcısı bu karara karşı çıkarak belirtilen sebeplerin hiç birinin XRP’nin platformdan kaldırılmasına sebep olmayacağı ifade edildi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

HSBC Hong Kong ATM’lerini Kapatıyor: Bitcoin Yeniden Sahnede

Sonraki Haber

LTC Yükselirse BTC de Aynı Şekilde Tepki Verir Mi?

İlgili Haberler