Lido Finance, Solana’dan Çekildikten Sonra Polygon’daki Varlığını Gözden Geçiriyor

Bitcoin Haber

Lido Finance (LDO), Solana ağından çekilme kararının ardından, Polygon (MATIC) üzerindeki likit stake protokolünü terk etme önerisiyle gündeme geldi. Bu öneri Kentie adlı bir kullanıcıdan geldi. Kentie, Polygon’da kilitli toplam değer (TVL) 86 milyon dolar olduğunu ve ağın Lido DAO için yıllık 166.863 dolarlık ücret ürettiğini belirtti. Kentie, bir yıl boyunca harcanan önemli LDO token teşviklerine karşın, yatırım getirisi (ROI) yetersiz olduğunu ifade etti.

Kentie, geçmişte yaşanan bir takım olumsuz deneyimlere de vurgu yaparak, Lido’nun itibarının risk altında olduğunu belirtti. Polygon’un yol haritasındaki belirsizliklere de dikkat çeken Kentie, Lido’yu Polygon’dan çekme önerisinde bulundu.

MATIC coin’in fiyatı, yazım saati itibariyle 0,5232 dolar seviyesindeydi. MATIC’te yaşanan negatif momentum, son on gün içinde önemli satışları beraberinde getirdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 48,04’ü, Para Akışı Endeksi (MFI) ise 34,90’ı gösteriyordu.

MATIC’in Chaikin Para Akışı (CMF) göstergesi ise -0,19’luk negatif bir değere işaret ediyordu. CMF göstergesinde yaşanan düşüş, piyasadan likidite çıkışına ve düşüşe işaret ediyordu.

Bu haber ve analizler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları ve risk taşıdıkları konusunda bilinçli olmaları ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Google Cloud, Web3 Alanında MultiversX ile İşbirliğine Gidiyor

Sonraki Haber

Kripto Para Yatırımcıları İçin Kritik Dönem: Bitcoin Yükselişte, Tether’den Önemli Adım

İlgili Haberler