Lider Kripto Para Bitcoin (BTC), 50.000 Dolar Bayrağını Geri Aldı

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 50.000 doları aşarak önemli kazanım elde etti. BTC, yaklaşık bir ay sonra 50.000 dolar bayrağını geri alarak varlığını tüm dünyaya kanıtladı.

Bitcoin, Yeniden 50.000 Dolar!

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, ekim ayının beşinci gününde 50.000 dolarlık psikolojik sınıra ulaşarak harika bir sekans kaydetti. Bitcoin piyasa duyarlılığını ölçek için kullanılan popüler araç Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, açgözlülük sinyalleri veriyor.

Lider kripto para Bitcoin, bugün itibarıyla 50.333 dolara dokunmayı başardı. Boğalar fiyatı 50.000 doların üzerinde stabilize etmek adına girişimlerini sürdürüyor. Bitcoin, Eylül ayı sonlarında Çin merkezli emlak devi Evergrande’nin borç krizi nedeniyle 40.000 dolara kadar gerilemişti.

Aynı hafta itibarıyla Çin hükümeti kripto para birimlerini yasaklayan bir bildiri daha yayınladı. Tüm bu olumsuz gelişmelerin akabinde BTC 40.000 dolarda tutunarak yukarı yönlü ivme kazanmıştı. Birçok kesim düzeltme hareketinin tamamlandığını belirtse de temkinli analistlerin sayısı da az değil.

Bitcoin, bir haftalık zaman diliminde %20’nin üzerinde artış kaydetti. Kripto para piyasası yatırımcılarının “uptober” olarak adlandırdığı ekim ayı, yükseliş trendini temsil ediyor.

Piyasanın Son Durumu

Kripto para piyasası liderin yükselişi ile birlikte 2.19 trilyon dolara ulaştı. Bunun yanı sıra en büyük altcoin Ethereum 2.454 dolara uzanırken Binance Coin 442 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Mevcut dönemde bir başka dikkat çeken altcoin’ler şaka kripto paralar oldu.

En popüler şaka kripto para Dogecoin %10 artışla 0.2383 dolar bölgesine tırmandı. Ancak büyük atılımı Shiba Inu (SHIB) gerçekleştirdi. SHIB bir günde %70 artış kaydederek 0.00001514 dolara dokundu. Bu inanılmaz ralli ile en çok kazandıran kripto paralar arasında yer alan Shiba Inu, yükseliş eğilimini koruyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Artış Devam Ediyor: BTC İçin İlk Hedef Noktaları

Sonraki Haber

Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişme: XRP Sahipleri Görüş Belirtebilecek!

İlgili Haberler