Lider BTC Yükseliş Eğilimini Korurken Bitcoin ETF Yorumları Ardı Ardına Geliyor

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 8 Ekim’de son 5 ayın en yüksek seviyesini gördü. Saatler içerisinde 3.000 dolarlık kazanım elde eden BTC fiyatı, yükseliş momentumunu bugün 56.000 dolara tırmanarak onayladı.

Lider Bitcoin Tırmanıyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin (BTC), son 24 saatte 56.000 doları aştı. Yatırımcılar, ABD SEC’in Bitcoin ETF onayı olasılığı ve bunun etkilerine odaklanarak yükseliş beklentisine girdi.

Medyaya yansıyan son bilgilerde vadeli işlem destekli bir Bitcoin ETF’nin geleneksel spot tabanlı bir ürün olmasa da bu ay ilerleme kaydedeceğine dair güven oldukça yüksek. Böyle bir onayın gerçekleşmesi için yıllarca süren mücadelede olduğu gibi bir ETF’in Bitcoin’e yarardan çok zarar verebileceği iddiaları da konuşuluyor.

Bununla birlikte lider Bitcoin, ekim ayını artış trendi ile geçiriyor. BTC, eylül ayı kabusundan uyanarak yükseliş hareketini hızlandırdı. Uzman analist yorumları, zincir içi metrikleri, yatırımcı duygusu ve sosyal medya ilgisi ile Bitcoin, yukarı yönlü ivmesini koruyor.

Bitcoin ETF Yorumları

Özellikle vadeli işlemlerin bu hafta incelenmesinde Makro analisti Alex Krüger,vadeli işlemlere dayalı alternatifin aşırı risk taşımasından dolayı spot tabanlı bir ETF’in büyük hacimli kurumsal müşteriler için çekici tek seçenek olacağına inanıyor.

Öte yandan ünlü analist Willy Woo, bir Bitcoin ETF’nin genel artılarını ve eksilerini değerlendirdi. Yorumların tahmini, ETF onayından zaten etkilendiğini belirten Grayscale Bitcoin Trust, geçtiğimiz gün %-17 geçerek spot fiyatına göre negatif hisse fiyatı görmeye devam etti. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, gelecekte potansiyel olarak her fonun bir ETF’ye dönüştürme planlarını yineledi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Rallisinin Arkasındaki Etkenler ve BTC – Altın Karşılaştırması

Sonraki Haber

Çin Kripto Paralar Konusunda Yeni Bir Adım Attı!

İlgili Haberler