Lider Bitcoin (BTC) Ani Düşüş Kaydederek Kripto Para Piyasasını Kızıla Bürüdü

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde keskin bir düşüş yaşayarak 57.000 dolar bandına geriledi. BTC, güçlü satın alma duvarını koruyamazken altcoin’ler düşüşe önemli tepkiler verdi. Kripto para piyasası tam anlamıyla kızıla büründü.

Bitcoin’in Düşüşü Piyasada Büyük Kayıplara Yol Açtı

Amiral gemi Bitcoin, kısa sürede binlerce dolar değer kaybetti. Kızıla bürünen piyasada Ethereum (ETH) 4.000 dolar bayrağında işlem görürken Binance Coin 450 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in düşüşü ile 500 milyon dolarlık long pozisyonu liq oldu. Ancak bu ani düşüşe rağmen analistler böyle bir hareketin beklentiler dahilinde olduğunu aktardı.

57.000 dolarlık büyük destek duvarında tutunarak boğa koşusu momentumunu korumak istiyor. Uzmanlar 50.000 dolarlık seviyelerin görülebileceği ancak bu düşüşün boğa eğilimini sekteye uğratamayacağına inanıyor.

Bunun yanı sıra piyasa değerlendirmesi yapan Capriole CEO’su Charles Edwards, oynaklığı tetikleyen kaldıraçlı yatırımcıları suçladı:

Temel olarak Bitcoin burada çoğu metrikte inanılmaz görünüyor ancak kaldıraçlı yatırımcılar tam anlamıyla kontrolden çıktı. Bu değişene kadar sürdürülebilir fiyat artışları elde edemeyiz.

Veriler, bir saat içerisinde 500 milyon dolar tasfiye edildiğini gösterdi. Bitcoin’in ani düşüşüne aynı şekilde tepki veren altcoin’ler bir anda kızıla büründü ve kayıplar %10’u aştı.

Altcoin’ler Kızıla Büründü

Lider Bitcoin’in düşüşü ile birlikte kripto para piyasası kana bulandı. En büyük altcoin Ethereum 4.000 dolarlık bölgede işlem görürken Dogecoin (DOGE) %12, Solana (SOL) %8 oranında düşüş sekansı izledi. Son günlerinden en çok konuşulan kripto parası Shiba Inu (SHIB) bugün 0.00006 dolar sınırına dayansa da düşüşten etkilendi. Ancak SHIB hala yeşil bölgede işlem görmeye devam ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Yeni Rekorunu 2021 Yılında Kırabilecek Mi?

Sonraki Haber

Eski Lehman Brothers Yöneticisine Göre Enflasyonun Çaresi Kriptolar Değil

İlgili Haberler