Libra Derneği’ni Üç Yeni Üye Katıldı

İlayda Peker

Libra stablecoin projesinin gelişimini denetleyen İsviçre merkezli konsorsiyum Perşembe günü girişim sermayesi ve yatırım dünyasından üç yeni üyenin aralarına katıldığını duyurdu: Temasek, Slow Ventures ve kripto endüstrisi yatırımcısı Paradigma.

Yeni Üyeler

Başkan yardımcısı Dante Disparte konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Libra Derneği’ne üç yeni üyenin eklenmesi, Libra ödeme sistemi için yönetişime, teknolojik yol haritasına ve Libra’nın  kullanıma hazır hale getirilmesine katkıda bulunacak farklı bir grup örgüt oluşturma taahhüdümüzü kanıtlıyor.” ifadelerini kullandı.

The Block’un haberine göre, özellikle Singapur’un 300 milyar dolardan fazla değere sahip bir portföyü olan Temasek, Libra’da benzersiz bir rol oynayacak. Yapılan açıklamalara göre Singapur merkezli şirket topluluğa “Asya odaklı yatırımcı olarak farklı bir konum getiriyor.”

Bunun yanında Temasek, JPMorgan ve Singapur Para Otoritesi ile birlikte, Kasım ayında Blockchain tabanlı bir ödeme platformu geliştirdiklerini açıkladı. Ayrıca Temasek’in kurumsal internet sitesine göre Virtu, Standard Chartered ve MasterCard gibi finansal hizmetler şirketlerine yatırımları bulunuyor.

Libra Projesi

Facebook ve Blockchain birimi Calibra tarafından tanıtımı yapılan Libra projesi, geçen yazdan bu yana gelişmeye devam ediyor ve düzenleyici endişelerle başa çıkmaya çalışıyor.  Nisan sonunda şirket, ilk başta amaçladığı gibi çoklu varlık destekli kripto para birimi ile başlamak yerine, bir dizi geleneksel para tarafından desteklenen stablecoin piyasaya sürme planını açıkladı.

Bunların yanında Libra yola çıktığında birçok önemli üyesi bulunuyordu. Ancak düzenleyici endişeler sebebiyle bazı firmalar projeden ayrıldı. Projeden ayrılan şirketler arasında Visa, Mastercard ve PayPal gibi büyük isimler de bulunuyor.


Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 15/05/2020

Sonraki Haber

Yakın Vadede BTC 14.000 Doları Görebilir Mi?

İlgili Haberler