Latin Amerika’nın En Büyük Şirketlerinden GoldConnect, Yeni Kripto Hizmetini Açıkladı

Mert Bahçe

Latin Amerikalı bir telekomünikasyon şirketi olan GoldConnect, BitPay aracılığıyla kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı. Amerika kıtasındaki Bitcoin benimsenmesinde bir başka önemli kilometre taşı olarak kaydedilen bu gelişme sektörün olumlu havasına katkı sağladı.

GoldConnect Yeni Hizmetini Duyurdu

Kripto para ödemeleri, doğrudan BitPay’e bağlanan bir platform olan LatamConnect aracılığıyla yapılabilecek. Yapılan duyuruya göre BitPay aracılığıyla yapılan kripto ödemeleri itibari para birimine çevrilip kabul edilecek. GoldConnect, yeni kripto para hizmetinin 17 Latin Amerika ülkesinde bu tür hizmetlere yönelik artan talebin sonucu olduğunu aktardı. GoldConnect COO’su Jemeru Villalobos konu hakkında şunları kaydetti: “Latin Amerika bölgesindeki en büyük telekom şirketlerinden biri olarak, müşterilerimizin etkileşimini ve deneyimi geliştirmek adına en son teknolojileri ve iş yöntemlerini benimsememiz gerekiyor.”

BitPay Başkan Yardımcısı Shaun Worley yeni ortakları ile ilgili şunları aktardı: “GoldConnect, kriptonun telekomünikasyon endüstrisini geliştirme; ödemeleri küresel ölçekte daha hızlı, güvenli ve ucuz bir hale getirme potansiyelini görerek büyük bir hamleye imza attı.”

Latin Amerika’da Kripto Benimsenmesi

Latin Amerika ülkeleri, kripto para endüstrisinin son günlerdeki en çok konuşulan konularından oldu. El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıyan dünyadaki ilk ülke olurken Brezilya ve Panama dahil olmak üzere birçok ülkeden siyasi temsilciler BTC benimsenmesine ilgi duyduklarını ifade ediyor.

Bununla birlikte Bitso platformu, kısa süre önce Latin Amerika’nın ilk milyar dolarlık kripto para borsası oldu. Bitso, 6 yıllık süreçte 1 milyon kullanıcıya ulaşırken son 10 ayda 2 milyondan fazla kullanıcı platforma üye oldu.

Son olarak GoldConnect, yeni LatamConnect platformu aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralarda yapılan işlemleri kabul edecek.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple-SEC Davası: XRP Mahkeme Sonucu Ne Olacak?

Sonraki Haber

El Salvador’da Maaş Ödemeleri de Bitcoin İle Yapılabilir!

İlgili Haberler