Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para Piyasasına İlgisi Artarak Devam Ediyor

Bitcoin Haber

Kurumsal yatırımcıların kripto para dünyasına olan ilgisi azalmadan devam ediyor. Son olarak yapılan 176 milyon dolarlık haftalık giriş, kripto para piyasasında heyecan yarattı. Bu durum, sekiz haftadır devam eden sermaye girişlerinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına olan iyimserliklerini işaret ediyor.

Kurumsal yatırımcıların piyasaya olan akınıyla birlikte ETP’lerin kripto para hacimlerindeki payı da artış gösterdi. Bu artış, uzun vadeli tarihi ortalamanın %3.4’üne kıyasla ortalama %11’lik bir yükselişe işaret etti. Bunun, 2020/21 boğa piyasasında görülen ortalamanın oldukça üstünde olduğu belirtiliyor.

Kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplamda 176 milyon dolarlık giriş gördü. Bu, sekiz haftadır devam eden haftalık girişlerin bir devamı niteliğinde olup, yıl başından bu yana girişler 1.32 milyar dolara ulaştı. Ancak bu rakam, 2021’deki 10.7 milyar dolar ve 2020’deki 6.6 milyar dolara göre oldukça düşük.

Bitcoin haricinde, bu hafta kurumsal yatırımcıların altcoin projelerine olan ilgisinde sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. Özellikle Solana, 13.6 milyon dolarlık yatırım çekerek bu hafta da kurumsal ilginin odağında kaldı. Diğer yandan Ethereum 3.3 milyon dolar çekerken, son günlerde önemli artışlar gören Avalanche 1.8 milyon dolarlık kurumsal giriş aldı. Uniswap ve Polygon’da sırasıyla 550 bin dolar ve 860 bin dolarlık ufak çıkışlar yaşandı. Kısa odaklı Bitcoin yatırım ürününde ise 8.5 milyon dolarlık bir çıkış oldu.

Bölgesel bazda bakıldığında, Kanada 98 milyon dolarlık kurumsal giriş ile öncülük etti ve ardından Almanya 63 milyon dolar, İsviçre ise 35 milyon dolar ile geldi. Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki vadeli işlem tabanlı ürünlerden toplamda 19 milyon dolarlık çıkış yaşandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Filmleri Blockchain ile Dönüştüren Ortaklık: DWF Labs ve MovieBloc

Sonraki Haber

OAX Coin: DeFi Dünyasının Yükselen Değeri

İlgili Haberler