Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’i 50.000 Dolar Yapabilir!

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’i 50.000 Dolar Yapabilir!

Salı günü yapılan analizlerde; emeklilik fonları, vakıflar, aile ofisleri ve riskten korunma fonları dahil olmak üzere tüm kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e %1’lik yatırımının nasıl bir sonuç getirebileceği tartışıldı. New York merkezli kripto veri toplayıcısı Messari, kurumsal yatırımcıların net portföylerinin yüzde 1’inde Bitcoin’e yer vermeleri durumunda Bitcoin’in değerinin 50.000 dolara ulaşabileceğini ortaya ifade ediyor.

Messari’de bir araştırmacı olan Ryan Watkins, “Varsayımlarımıza bağlı olarak, Bitcoin’e %1’lik bir kurumsal fon akışının olması Bitcoin’in piyasa değerini kolayca 1 trilyon doların üzerine çıkarabilir.” ifadelerini kullandı. Watkins’e göre bu yüzden bireysel yatırımcılar kurumsal yatırımlar konusunda çok heyecanlanıyor.

Piyasa Buna Hazır Mı?

Bitcoin piyasasında yaşanan son artışlar, pek çok önemli yatırımcının kripto para piyasasında risk almaya istekli olduğunu ortaya koydu. Bu durumu, Bitcoin’in mevcut ekonomik kriz döneminde sergilemiş olduğu performansın desteklemiş olabileceği ifade ediliyor.

Bunun yanında Watkins, kurumların genellikle müşterileri adına yatırım yaptığını ifade etti.. Bu nedenle iyi kâr getiren ancak daha düşük riskli varlıklara yatırım yapmak için “güvene dayalı bir görevleri” var. Bitcoin’in henüz volatilitesi ve altyapısı sebebiyle henüz yüksek riskli bir varlık olduğunu dile getiren Watkins, kurumsal yatırımcıların bireysel yatırımcılar gibi rahat davranamayacağını da sözlerine ekledi.

Bitcoin İçin Pozitif Gelişmeler

Bunların yanında Messari’nin raporuna göre; merkez bankalarının virüs döneminde ekonomiyi rahatlatmak için sürekli para basması, federal kurumlara olan güvenin azalması ve tüm dünyada artan jeopolitik gerilimler gibi etkenler dolayısıyla Bitcoin oldukça avantajlı bir konumda yer alıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.